تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۰ درصد جمعیت هدف ایران، واکسینه شده اند

© Photo / IRNAتزریق واکسن کرونا در ایران
تزریق واکسن کرونا در ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.03.2022
Telegram
طبق آمارهای روزانه وزارت بهداشت ایران، تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۰ درصد جمعیت هدف این کشور، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، تا پایان سال ۱۴۰۰، بیش از ۶۳ میلیون و ۷۵۹ هزار نفر در این کشور موفق شده‌اند دوز اول واکسن کرونا را تزریق کنند.
همچنین، ۵۶ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۸۶ نفر دوز دوم و ۲۵ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۵۲ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۱۴۶ میلیون و ۴۶ هزار و ۳۹۶ دوز رسید.
در همین حال، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت ایران، در پیام نوروزی عنوان داشته است که با وجود تمامی تنگناها، مصون سازی جامعه در پی واکسیناسیون گسترده با اقبال و اعتماد مردم همراه بوده است، به گونه‌ ای که پوشش واکسیناسیون نوبت اول با بالغ بر ۹۰ درصد و نوبت دوم بالغ بر ۸۰ درصد در کشور ما زمانی اتفاق افتاده که بسیاری از کشورهای دنیا در کسب اعتماد مردم خود توفیق لازم را نداشته و در حدود ۲۵ درصد پوشش واکسیناسیون را به دست آورده‌ اند که نتیجه آن ایجاد کانونی پایدار از بیماری و واماندگی در منجلاب عواقب سلامتی، اجتماعی، اقتصادی و…، این بیماری است.
امکان سفرهای نوروزی در صورت داشتن دو دوز واکسن کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.03.2022
امکان سفرهای نوروزی در صورت داشتن دو دوز واکسن کرونا
این در حالی است که یونس پناهی معاون وزیر بهداشت ایران گفته است که پوشش واکسیناسیون در ایران بالای ۸۵ درصد انجام شده است.
وی افزود: نزدیک به ۳۵ تا ۴۰ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
معاون وزیر بهداشت ایران در پاسخ به این سوال که ملاک وزارت بهداشت برای سفرهای نوروزی چند دوز واکسن است، گفت: شرط سفر تزریق ۲ دوز واکسن کرونا است.
پناهی ادامه داد: تعریف واکسینه یعنی ۲ دوز واکسن زده باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала