گوگل به مناسبت نوروز لوگوی خود را تغییر داد+عکس

© REUTERS / Mike Blakeگوگل به مناسبت نوروز لوگوی خود را تغییر داد+عکس
گوگل به مناسبت نوروز لوگوی خود را تغییر داد+عکس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.03.2022
Telegram
گوگل در مناسبت‌های خاص لوگوی اصلی موتور جستجوی خود را تغییر می‌دهد و حالا همزمان با جشن باستانی "نوروز" حال و هوای بهاری گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، متاسفانه مانند سال‌های گذشته، این لوگو برای کاربران ایرانی قابل مشاهده نیست اما در کشورهایی مانند ترکمنستان، آذربایجان، افغانستان و ازبکستان نمایش داده می‌شود.
گوگل به فاصله یک روز مانده تا آغاز رسمی سال 1401 شمسی لوگو موتور جستجوی خود را برای مطابقت با جشن باستانی نوروز تغییر داد و بهاری شد.
شرکت گوگل در وب‌سایت خود ضمن نمایش این لوگو جدید و نحوه ساخت آن نوشته است:
نیمکره شمالی با چشم اندازهای سرد و بایر خداحافظی می‌کند و به برگ‌های جوانه زده و شکوفه‌های بهاری سلامی دوباره می‌کند. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان نوروز، اولین روز بهار و آغاز رسمی سال نو را جشن می‌گیرند و از فعالیت‌های بیرون از خانه لذت می‌برند.
نوروز یکی از قدیمی‌ترین تعطیلات جهان است و تاریخچه‌ای بسیار فاخر دارد که قدمت آن به بیش از 3000 سال می‌رسد. این جشن 13 روزه با اعتدال بهاری و عبور خورشید از خط استوا آغاز می‌شود و به طور گسترده نماد تولدی دوباره و تایید زندگی در هماهنگی با طبیعت است.
از جمله سنت‌های رایج این جشن باستانی می‌توان به نظافت خانه، دیدار با دوستان و همسایگان و تهیه غذاهای سنتی مانند دسرهای خاص، برنج و ماهی سرخ شده اشاره کرد.
نوروز مبارک!
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала