پیشنهاد آمریکا به ترکیه برای تحویل سامانه اس ۴۰۰ روسی به اوکراین

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر پیشنهاد آمریکا به ترکیه برای تحویل سامانه اس ۴۰۰ روسی به اوکراین
پیشنهاد آمریکا به ترکیه برای تحویل سامانه اس ۴۰۰ روسی به اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.03.2022
Telegram
آمریکا به ترکیه پیشنهاد داد که سیستم های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسی را به اوکراین بدهد.
به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه خبر داد که آمریکا به ترکیه پیشنها داده است، سامانه های پدافند هوایی اس ۴۰۰ تولید روسیه را به اوکراین تحویل دهد.
مقامات آمریکایی اکنون در کل جهان در جستجوی سامانه های تولید روسیه یا شوروی هستند که اوکراین می تواند برای مقابله با نیروی هوایی و موشک های روسیه استفاده کند.
در این خبر آمده است:‌" مقامات آمریکایی این ایده را در ماه های اخیر با همتاهای ترک خود مطرح کردند اما هیچ درخواست مشخص یا رسمی انجام نشده است."
در ۲۴ فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای ارائه حفاظت از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد. مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی است. وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد. از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала