رئیس موساد در چنبره گروه ناشناس "دستان باز"! + عکس و ویدئو

© Creative Commonsموساد
موساد  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.03.2022
Telegram
گروه ناشناسی به نام "دستان باز" که به تازگی اعلام موجودیت کرده در کلیپی کوتاه که پیش‌­نمایش یک سلسله مستند اطلاعاتی-عملیاتی است، از یک ماموریت اطلاعاتی علیه رئیس موساد، سازمان اطلاعات اسرائیل پرده برداری کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نور نیوز، این کلیپ شامل مجموعه‌­ای از اسناد محرمانه، اطلاعات شخصی و مدارک مالی "دیوید بارنِه‌ئا" رئیس موساد است که توسط چند کارشناس امنیتی وابسته به این گروه مورد تحلیل قرار گرفته است.
بر اساس ادعای این ویدیو، اطلاعات منتشر شده حاصل عملیات پنهانی جمع­آوری اطلاعات از اهداف اسرائیلی شامل مقامات ارشد دستگاه­های حساس امنیتی و نظامی است که در حال و آینده این دستگاه­ها نقشی پر رنگ دارند.
فعالیت این تیم اطلاعاتی به سال 2011 باز می­گردد. با هدف آنچه تیم اطلاعاتی دستان باز آن­ را شناسایی رهبران آینده اسرائیل عنوان می­کند، تیمی چند ملیتی از کارشناسان امنیتی برای ایجاد چتر اطلاعاتی بر نهادهای حساس اسرائیل و پیش­بینی آینده قدرت در این رژیم ایجاد شد و دست به ساخت و هدایت یک سلسله عملیات ترکیبی اطلاعاتی زد تا بتواند بر رهبران احتمالی نهادهای امنیتی-نظامی اسرائیل اشراف یابد.
شخص مورد هدف قرار گرفته در اطلاعات درز یافته اخیر، دیوید بارنِه‌ئا رئیس فعلی موساد است که در ژوئن 2021 در راس این دستگاه امنیتی قرار گرفته است.
بر اساس ادعای ویدیوی منتشر شده، آغاز عملیات اشراف بر دیوید بارنِه‌ئا، به سال 2014 باز می­گردد، زمانی که او به تازگی وارد فضای اطلاعاتی موساد شده بود.
بر اساس تحلیل کارشناسان این تیم، او در کنار چند تن دیگر از مقامات ارشد وقت موساد که نام آنها فاش نشده، به عنوان روسای احتمالی این سازمان در آینده مورد هدف عملیات اشراف اطلاعاتی این تیم قرار گرفتند.
فرآیند عملیات اشراف بر شخص بارنِه‌ئا، بر اساس داده‌های اعلامی از کتابخانه محل زندگی او در هودهاشارون آغاز شده است جایی که اعضای خانواده او ماهانه برای تهیه کتاب اقدام می­کردند. این ویدیو به جزئیات بیشتری از چگونگی اجرای این بخش از عملیات اشاره نکرده است.
در ادامه، تیم اطلاعاتی دستان باز از اشراف خود بر سفرهای دیوید بارنِه‌ئا خارج از اسرائیل اشاره کرده و با ارائه بلیط یکی از این سفرها به کپنهاگ، اعلام کرده­اند که وی در ایام جنگ غزه در سال 2014 از سرزمین‌های اشغالی خارج شده، اتفاقی که به ادعای این تیم عملیاتی، در بسیاری از جنگ­های اسرائیل رخ داده است.
بخش دیگر این ویدیو به ارائه تصاویر شخصی و اطلاعات هویتی از دیوید بارنِه‌ئا می­پردازد که نشان دهنده اشراف تیم اطلاعاتی دستان باز بر زندگی شخصی اوست.
همچنین با ارائه اسناد مالیاتی که نشان دهنده برگه­های اخطار دیرکرد پرداخت مالیات توسط همسر دیوید بارنِه‌ئا است، یکی از کارشناسان امنیتی حاضر در این ویدیو اعلام کرده است که بارنِه‌ئا از همسرش برای فرار مالیاتی استفاده می­کند.
به نظر می­رسد اطلاعات منتشر شده توسط این گروه، تنها بخشی از مجموعه داده­های کلانی است که در خصوص مقامات امنیتی-نظامی اسرائیل در اختیار این تیم اطلاعاتی قرار دارد. برنامه اصلی این مجموعه انتشار داده­های گزینشی از مقامات ارشد اسرائیل است که در طی عملیات­های مرکب جمع­آوری اطلاعات در اختیار این تیم قرار گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала