جریمه سنگین مِتا برای رخنه اطلاعاتی فیس بوک

© AP Photo / Matt Rourkeتلاش برای یکپارچه‌سازی اپلیکیشن های فیس‌بوک
تلاش برای یکپارچه‌سازی اپلیکیشن های فیس‌بوک - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.03.2022
Telegram
شرکت مِتا پلتفرمز 17 میلیون یورو جریمه شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند اعلام کرد دریافته است که فیس بوک در اجرای تدابیر فنی و سازمانی مناسب کوتاهی کرده است.
فیس بوک در سال 2018 به نخستین پرونده آزمایشی بزرگ برای مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا تبدیل شد و دیده بان ایرلندی تحقیقات در خصوص رخنه اطلاعاتی در این پلتفرم که حساب 50 میلیون کاربر را به خطر انداخت، آغاز کرد.
تحقیقات مذکور در دسامبر همان سال آغاز شد و به بررسی 12 اطلاعیه رخنه اطلاعاتی از سوی فیس بوک پرداخت از جمله مواردی همچون یک باگ نرم افزاری که به طراحان بیرونی اجازه داده بود به تصاویر میلیونها کاربر دسترسی پیدا کنند.
مقررات حفاظت از حریم خصوصی اتحادیه اروپا برای نخستین بار به رگولاتورهای حریم خصوصی این بلوک اختیار داد جریمه هایی معادل چهار درصد از درآمد سالانه یک شرکت برای موارد نقض جدید این قانون وضع کنند. اما تنها در مدتی که دیده بان ایرلند در حال تکمیل تحقیقات از شرکتهایی نظیر مِتا و اپل بود، شدت گرفت.
بر اساس گزارش بلومبرگ، بزرگترین جریمه تحت این قانون تاکنون شامل جریمه 225 میلیون یورویی برای واتساپ و جریمه 746 میلیون یورویی برای آمازون بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала