ارزیابی سلاح "سردکننده روح" جدید روسیه

© Photo / Russian Defence Ministryواکنش آمریکا به پرتاب موشک هایپرسونیک روسی "زیرکن"
واکنش آمریکا به پرتاب موشک هایپرسونیک روسی زیرکن  - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.03.2022
Telegram
در بریتانیا، سلاح جدید " سردکننده روح" جدید روسیه مورد اریابی قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه انگلیسی The Sun فیلم ویدئویی که هفته گذشته پرتاب موشک از ناو "آدمیرال گورشکوف" در دریای سفید را نشان می‌دهد، احتمالاً عمداً به منظور افزایش شوک روانی در غرب منتشر شده است.
نشریه نامبرده یادآوری می کند که امسال "زیرکُن" در خدمت ارتش روسیه قرار می گیرد. روسیه بارها به غرب هشدار داده است که اگر در مورد اوکراین به چالش کشیده شود، با "عواقب غیرقابل تصور" روبرو خواهد شد. بنابراین، علیرغم "خواهش" مصرانه ولادیمیر زلنسکی، کشورهای غربی منطقه ممنوع برای پرواز را بر فراز اوکراین ایجاد نکرده‌اند، زیرا می ترسند که این امر باعث ایجاد یک جنگ گسترده با روسیه شود.
در 18 نوامبر، ناو "آدمیرال گورشکوف" موشک ابر صوت زیرکن را در دریای سفید پرتاب کرد. وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد این موشک بطور دقیق به هدف دریایی خود اصابت کرد.
فناوری تشخیص چهره آمریکا در اختیار اوکراین قرار گرفت - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.03.2022
فناوری تشخیص چهره آمریکا در اختیار اوکراین قرار گرفت
در اطلاعیه منتشره آمده است خدمه ناو "آدمیرال گورشکوف" در چارچوب آخرین چرخه آزمایشات سلاح های موشکی ابر صوت، موشک زیرکن دیگری را شلیک کردند و این شلیک به طرف یک هدف دریایی واقع در آب های دریای سفید انجام شده است.
پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرده بود که تجهیز نیروی دریایی روسیه به موشک های زیرکن در سال 2022 آغاز می شود. وی تاکید کرد که آزمایشات این موشک مستقر در دریا در حال تکمیل است.
اولین پرتاب این موشک از زیردریایی"سورودوینسک" ("Severodvinsk") پروژه 885 واقع در زیر آب در ماه اکتبر انجام شد. همزمان این زیردریایی اتمی اولین پرتاب آزمایشی "زیرکن" را از روی سطح انجام داد. در همان ماه، الکساندر مویسیف، فرمانده ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه به سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گزارش داد که آزمایش موشک کروز ابر صوت روسی زیرکن از زیردریایی با موفقیت انجام شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала