زلنسکی از مذاکره با روسیه چه هدفی را دنبال می کند؟

© REUTERS / Ukrainian Presidential Press Serviceولودیمیر زلنسکی رئیس‌ جمهور اوکراین
ولودیمیر زلنسکی رئیس‌ جمهور اوکراین  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.03.2022
Telegram
رئیس جمهور اوکراین از دریافت تضمین های موثر صحبت کرد، اما آن ها را مشخص نکرد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر زلنسکی گفت که هدف از مذاکرات با روسیه دریافت "تضمین‌های موثر" است، بدون اینکه آن ها را مشخص کند. زلنسکی همچنین افزود که وظیفه هیئت اوکراینی در مذاکرات با فدراسیون روسیه، دستیابی به دیدار او با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است.
" زلنسکی در پیامی ویدیویی که در صفهحه تلگرام خودمنتشر کرد گفت:"هدف ما این است که در این مبارزه، در این روند دشوار مذاکره، اوکراین نتیجه لازم را که برای ما ضروری است، دریافت کند. برای صلح، برای امنیت. ما می خواهیم از "تضمین های عادی و موثر" برخوردار باشیم. نه مثل بوداپست، نه مثل آسمان ما. به‌طوری که اوکراینی‌ها بتوانند بگویند - اینها تضمین‌های موثر و کارایی هستند".
وی درباره چشم انداز مذاکره با پوتین و در مورد مذاکره با فدراسیون روسیه گفت: "این یک مورد دشوار است، یک راه دشوار، اما راهی که باید طی شود..نمایندگان هیئت های ما، هیئت های کشورهای ما، هر روز به صورت کنفرانس ویدئویی با یکدیگر در تماس هستند. هیئت ما وظیفه روشنی دارد - هر کاری انجام شود تا دیدار روسای جمهور برگزار شود، دیداری که مطمئنم مردم منتظر آن هستند".
پوتین: غرب می فهمد که در جنگ جهانی سوم پیروز نخواهد شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.03.2022
پوتین: آمریکا با پنهان شدن پشت روسیه تلاش می کند مردم خود را فریب دهد
وی خاطرنشان کرد که "لازم است صحبت شود"، از جمله به لطف مذاکرات در اوکراین، بیش از 10 کریدور بشردوستانه راه‌اندازی شد و روز 13 مارس بیش از 5000 نفر تخلیه شدند.
سه دور مذاکرات بین فدراسیون روسیه و اوکراین در مورد حل و فصل روابط قبلاً در بلاروس برگزار شده است. در دور دوم، طرفین به تفاهم در مورد تأمین مشترک کریدورهای بشردوستانه برای تخلیه شهروندان، تحویل غذا و دارو دست یافتند.
دیرتر پودولیاک گفت که مذاکرات بین هیئت های روسیه و اوکراین به صورت کنفرانس ویدئویی ادامه دارد و کارگروه های ویژه ایجاد شده است.
لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی، عضو هیئت روسی، روز 13 مارس (یکشنبه) خاطرنشان کرد که با مقایسه مواضع طرف‌های روسی و اوکراینی در آغاز مذاکرات و امروز، می‌توان در مورد پیشرفت چشمگیر صحبت کرد. پیشرفت در گفتگو می تواند به موضع مشترک طرفین و امضای اسناد تبدیل شود. به گفته وی، امضای این اسناد مبنایی برای کاهش درجه تنش در جریان عملیات ویژه روسیه و نجات جان مردم خواهد بود.
وزارت دفاع تصاویری از انهدام یک راکت انداز چندگانه اوکراین را منتشر کرد + ویدئو  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.03.2022
وزارت دفاع تصاویری از انهدام یک راکت انداز چندگانه اوکراین را منتشر کرد + ویدئو
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
گفتنی است، در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی را امضا کرد که در آن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را که در سال 2014 استقلال خود را از کی‌یف اعلام کرده بودند، به رسمیت شناخت و در 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد.
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала