توضیح نماینده مجلس ایران درباره لایحه جامع حقوق و دستمزد

© Photo / IRNA / بانک برتر ایران معرفی شد
بانک برتر ایران معرفی شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.03.2022
Telegram
حاجی بابایی: امیدواریم که دولت هرچه زودتر این لایحه را به مجلس شورای اسلامی ارایه دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ‌حمیدرضا حاجی بابایی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افزایش حقوق‌هایی که در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق نسبت به لایحه پیشنهادی دولت اعمال شده، قرار است از چه منابعی تامین شود؟ بیان کرد: منابع حقوق از محل منابع عمومی و درآمدهای دولت و مالیات‌ها تامین می‌شود، ما در محل منابع عمومی تغییراتی را ایجاد کردیم و در مجموع در جاهایی که لازم بود برخی از اعداد اضافه شد.
وی در واکنش به سوالی درباره اینکه چرا بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، میزان خالص افزایش حقوق در پلکان‌های بالا بیش از پلکان‌های پایین است؟ اظهار داشت: ما میزان افزایش حقوق را متناسب با میزان مالیات با یکدیگر متعادل کردیم. ما میزان افزایش حقوق افرادی را که دریافتی پایین دارند، 60 درصد افزایش دادیم و میزان مالیات کسانی که حقوق پایین می‌گیرند حدود 6 درصد است؛ حقوق تا 5 میلیون 600 تومان هم معاف از مالیات شد.
حاجی بابایی اظهار داشت: این در حالی است که دولت گفته بود که باید 10 تا 15 درصد مالیات از افرادی که حقوق پایین دریافت می‌کنند، اخذ شود که ما میزان مالیات افراد با حقوق کم را کاهش دادیم. کمیسیون تلفیق بودجه بین حقوق‌های پایین و بالا تعادل ایجاد کرد و علاوه بر این، برای اولین بار مصوب کردیم که حداکثر دریافتی باید 7 برابر حداقل دریافتی باشد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه لایحه جامع حقوق و دستمزد در چه مرحله ای است؟ گفت: ما این موضوع را به رئیس جمهور گفتیم و مورد تاکید قرار دادیم و امیدواریم که دولت هرچه زودتر این لایحه را به مجلس شورای اسلامی ارایه دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала