شیوه‌ی مدیریت در مقابل بمباران اخبار منفی +عکس، ویدئو

© AFP 2023 / Daniel Sorabji / Продажа газет с фотографией Дэвида Кэмерона на гавной странице
Продажа газет с фотографией Дэвида Кэмерона на гавной странице - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.03.2022
Telegram
برای کاهش اضطراب و استرس حاصل از شنیدن اخبار منفی می‌توان از توصیه روانشاسان در این زمینه استفاده کرد.
به گزارش اسپوتنیک، در این روزها که اخبار منفی زیادی در سراسر دنیا به گوش می‌رسد بهترین اقدام برای کاهش اضطراب ناشی از شنیدن این اخبار منفی و ناراحت‌کننده، محدود کردن و مدیریت اخبار منفی است. مایکل زیفرا، یکی از متخصصان روان‌شناسی گروهی پزشکی نورث‌وسترن آمریکا در یادداشتی، ۵ شیوه کارآمد را برای کاهش اضطراب ناشی از خبرهای منفی پیشنهاد داد.
۱. از موضوعات خبری تحریک‌آمیز دوری کنید: اگر بین شما و خبری که دنبال می‌کنید یک رابطه شخصی وجود داشته باشد، استرسی که حس می‌کنید دو چندان خواهد بود. اگر متوجه شده‌اید که برخی کانال‌های خبری و شبکه‌های تلویزیونی اخباری را پوشش می‌دهند که برای شما خوشایند نیست، بهتر است که دیگر این منابع خبری را دنبال کنید. حتی این امکان در برخی از شبکه‌های اجتماعی فراهم است تا با مشخص کردن واژه‌هایی که نسبت به آن‌ها حساسیت دارید، خبرهای مرتبط با چنین واژه‌هایی را دریافت نکنید.
۲. زمان اختصاص یافته به اخبار را محدود کنید: با توجه به رشد تکنولوژی گوشی‌های هوشمند و تعدد اپلیکیشن‌های خبری شما هر روز بیشتر از گذشته در معرض حجم نامحدودی از اخبار قرار می‌گیرید. درست است که اطلاع‌ داشتن از وقایع جاری در زندگی روزمره مهم است اما از یاد نبرید که اختصاص بیش از اندازه وقت به اخبار می‌تواند سلامت روانی شما را هم به مخاطره بیندازد. هستند افرادی که به خواندن و پی‌گیری اخبار "اعتیاد" دارند و به‌زعم دکتر زیفرا برای این‌دسته از افراد عبور کردن از کنار وقایع خبری، کار آسانی نیست. بهترین راه مدیریت علاقه‌های خود در مصرف زمان اختصاص یافته به اخبار و محدود کردن زمانی است که به دنبال کردن اخبار از روی وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌پردازید. بهترین قاضی خودتان است؛ بنابراین اگر خودتان فکر می‌کنید زمانی که به این‌کار اختصاص می‌دهید زیاد است، آن‌را محدود کنید.
۳. آگاهی نسبت به میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی این قابلیت را دارند که احساس شما از دنیای اخبار و اطلاعات را تشدید کنند. به اعتقاد دکتر زیفرا همیشه و همه‌وقت اخبار به شکلی از اشکال در شبکه‌های اجتماعی ظاهر می‌شوند و به‌صورت خودکار در معرض دید شما قرار می‌گیرند؛ موضوعی که می‌تواند برای برخی مشکل‌ساز شود. در معرض مداوم و نامحدود محتوای خبری قرار داشتن، می‌تواند تمام توجه شما را معطوف خود کند. مسئله‌ای که همزمان امکان تمرکز شما بر موضوعات دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن‌را به شدت سخت می‌کند. بنابراین لازم است که نسبت به محتوای شبکه‌های اجتماعی هوشیار باشید و اپلیکیشن‌هایی که برای روانتان مضر هستند را سریعا از روی گوشی خود پاک کنید.
۴. تمرین مدیریت خوب استرس: دکتر زیفرا در مطالعات خود به این نتیجه رسیده که مدیریت صحیح و در عین حال مداوم استرس می‌تواند راهی آسان و موثر برای کمک به کاهش اضطراب خبری باشد. ورزش منظم، خواب کافی و تغذیه مناسب از دیگر فاکتورهای لازم در مبارزه با استرس هستند. اگر فکر می‌کنید که تلفن شما باعث اضطرابتان می‌شود، خاموشش کنید و حتی برای مدت کوتاهی هم شده، بدون استفاده از برق و وسایل برقی زندگی کنید.
۵. درک کنید که این طبیعی است: صرف نظر از اینکه چه نامی بر آن می‌گذارید، امروزه اضطراب ناشی از خبر به پدیده خیلی رایجی تبدیل شده است. دکتر زیفرا می‌گوید ما در دوران نامطمئنی زندگی می‌کنیم و واقعیت این است که این عدم اطمینان خود به عامل اصلی اضطراب‌زایی بین مردم مبدل شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала