انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا

© AP Photo / Mark J. Terrillانتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا
انتشار گزارش توقیف محموله نفت ایران از سوی آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.03.2022
Telegram
اعلام شد محموله دو نفتکش که مظنون به انتقال نفت ایران بوده اند، چند ماه پیش از سوی آمریکا توقیف شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، آسوشیتدپرس گزارشی منتشر کرده و در آن گفته است که محموله دو نفتکش که مظنون به انتقال نفت ایران بوده اند، چند ماه پیش از سوی آمریکا توقیف شده است.
اگرچه این گزارش روز پنجشنبه منتشر شده، اما جزئیات توقیف این محموله‌ها یک ماه پیش در یک پرونده فدرال در آمریکا و پس از آن که دو نفت‌کش تحت مدیریت شرکت‌های یونانی به دستور نهادهای قضائی آمریکا بار خود به ارزش ۳۸ میلیون دلار را در باهاماس و هیوستون تخلیه کردند، ثبت شده بود.
ناکامی جدید اروپا در مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.03.2022
کمیسیون اروپایی: هنوز خیلی زود است که درباره احتمال جایگزینی نفت روسیه با نفت ایران صحبت شود
در این گزارش گفته شده که کشتی اول در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰ وارد پایانه جزیره خارک ایران برای بارگیری نفت شده بود و چهار روز بعد از آن، بخشی از نفت خود در دریا را به نفتکش دیگری به نام آرینا منتقل کرد.
به ادعای آسوشیتدپرس این دو نفتکش در نهایت نتوانستد برای نفت خود مشتری پیدا کنند و هر دو کشتی - آرینا و نوستوس - سپس سعی کردند نفت را در یک انبار در ترکیه تخلیه کنند. اما مقامات ایالات متحده آنها را شناسایی کردند و به آنها دستور دادند محموله خود را تخلیه کنند، کاری که نفتکش نوستوس در هیوستون در سال گذشته و آرینا اخیراً در ژانویه در باهاماس انجام دادند.
با وجود آن که این رویداد به چند ماه پیش باز می‌گردد، گفته نشده که چرا انتشار خبر آن از سوی رسانه‌های غربی پس از چند ماه سکوت اکنون صورت گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала