همکاری روسیه و اوکراین با آژانس بین المللی انرژی اتمی

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر رئیس آژانس بین المللی اتمی: هیچ اطلاعاتی در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران ندارم
رئیس آژانس بین المللی اتمی: هیچ اطلاعاتی در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران ندارم - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.03.2022
Telegram
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی موفق شد گفتگوی مستقیم در بالاترین سطح بین روسیه و اوکراین در زمینه امنیت هسته ای برقرار کند.
به گزارش اسپوتنیک، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی موفق شد در بالاترین سطح بین روسیه و اوکراین در زمینه امنیت هسته ای گفتگوی مستقیم برقرار کند.
گروسی روز 10 مارس (پنجشنبه) با وزرای امور خارجه روسیه و اوکراین و همچنین هیئت هایی از هر دو کشور در آنتالیا ترکیه دیدار کرد.
گروسی پس از ورود به وین به خبرنگاران گفت: "هدف اصلی من برقراری گفت‌وگوی مستقیم در بالاترین سطح بود، انتقال پیام‌های کلیدی در مورد اقدامات پیشنهادی بسیار مهم است. و این امر محقق شد. ما جلساتی داشتیم، جلسات خوبی، نه آسان، اما جدی، که در مورد کنه مطالب صحبت شد".
آژانس بین‌المللی اتمی: ایران نقض جدیدی در برجام انجام داده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2022
گفتگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس گفت، علاوه بر این، مسکو و کیف آماده همکاری با آژانس در زمینه امنیت هسته ای در اوکراین هستند.
قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اوکراین از روسیه می خواهد تا کنترل نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل را به آن سازمان واگذار شود.
گروسی در بدو ورود به خبرنگاران گفت: "هر دو طرف به توافق رسیدند که ابتکار و ایده ما، ارزش دنبال کردن را دارد، کاری باید انجام شود. و هر دو طرف آماده همکاری و همکاری با آژانس برای توافق بر سر اجرای این ایده هستند. اوکراین و فدراسیون روسیه قصد همکاری با ما را دارند، آنها موافقت کردند که با ما همکاری کنند و آماده همکاری با ما هستند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала