کاخ سفید به درخواست تضمین برجامی ایران از آمریکا واکنش نشان داد

© REUTERS / Jonathan Ernstکاخ سفید به درخواست تضمین برجامی ایران از آمریکا واکنش نشان داد
کاخ سفید به درخواست تضمین برجامی ایران از آمریکا واکنش نشان داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.03.2022
Telegram
سخنگوی‌ کاخ سفید اذعان کرد: امیدواریم تمامی دولت‌ های بعدی آمریکا، چه دموکرات و چه جمهوری‌ خواه، به تاثیر فاجعه بار خروج از توافق برجام پی ببرند.
به گزارش اسپوتنیک، جن پساکی سخنگوی کاخ سفید، در کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌ خواهی ایران از آمریکا در مذاکرات وین مبنی بر این که آیا آمریکا می‌تواند طبق خواسته ایران تضمین بدهد پس از بازگشت به توافق هسته‌ای، دولت‌ های بعدی این کشور از توافق هسته‌ ای خارج نخواهد شد، گفت: اگر به چیزهایی که در چند سال اخیر رخ داده نگاه کنید، می‌ بینید توافق هسته‌ ای در اصل در دولت اوباما-بایدن تایید شد و پیش برده شد. وقتی رئیس جمهور قبلی، ترامپ از توافق خارج شد، شاهد تاثیر مهلکش بودیم، از جمله فقدان اشراف به برنامه هسته‌ای ایران؛ آنها پیشرفت زیادی به سمت دست‌ یابی به یک سلاح هسته‌ای داشته‌ اند.
وی ادامه داد: بنابراین، امیدوار باشیم تمامی دموکرات‌ ها و جمهوری‌ خواهان پی ببرند این اقدام چه اشتباهی بوده است و اگر ما به توافق بازگردیم، چیزی که به آن نزدیکیم، اگرچه همیشه جزئیات آخری وجود دارند که باید رویشان کار کنیم، پیامی که به جهان می‌ فرستیم این‌ خواهد بود که این اقدام نه تنها در برگیرنده منافع جهانی است، بلکه در راستای منافع ملی آمریکاست، فارغ از این که چه کسی در کاخ سفید باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала