زلنسکی آن سیاستمداران اوکراینی را که "به دنبال سرنخ در روسیه هستند" به سرکوب تهدید کرد

© REUTERS / Ukrainian Presidential Press Serviceولودیمیر زلنسکی رئیس‌ جمهور اوکراین
ولودیمیر زلنسکی رئیس‌ جمهور اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.03.2022
Telegram
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، تهدید کرده در صورت دریافت سیگنال دیگری مبنی بر اینکه برخی از سیاستمداران اوکراینی در حال جستجوی سرنخ‌هایی در روسیه هستند، آنها را سرکوب خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، زلنسکی در پیام جدید خود خطاب به اوکراینی ها امروز چهارشنبه گفت: "ما سیگنال هایی دریافت می کنیم که برخی از سیاستمداران به دنبال سرنخ هایی در روسیه بوده و برای تجزیه کشور تلاش می کنند. اگر سیگنال دیگری در این مورد دریافت کنم، در شرایط زمان جنگ پاسخ آن طور که باید باشد خواهد بود."
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر میلیتاریزه کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.03.2022
مسکو: هدف عملیات ویژه روسیه سرنگونی دولت فعلی اوکراین نیست
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش در ناتو همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و ارسال سلاح های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала