سرلشکر سلامی: ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌ دهد

© Photo / IRNA / سرلشکر سلامی: ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌ دهد
سرلشکر سلامی: ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌ دهد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.03.2022
Telegram
فرمانده کل سپاه ایران اعلام کرد: ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌دهد و این اتفاق و دستاورد مهم تنها یک عمل فنی نیست، بلکه غلبه بر اراده‌هایی است که می‌خواستند ما را در زمین قفل کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه ایران، در مراسم پرتاب ماهواره نور-۲ که با موفقیت به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت، اظهار کرد: خداوند متعال را شاکریم که یک هدیه عظیم و دستاورد بزرگ را به ملت ایران ارزانی کرد و صمیمانه اعلام می کنم این چیزی جز امداد و نصرت الهی نیست که در چنین موقعیتی شما یک هدیه بزرگ ، یک خبر بسیار دل انگیز و یک افتخار بزرگ را به ملت هدیه می کنید.
سرلشکر سلامی گفت: این که ما میتوانیم مجدداً چشمانمان را در آسمان قرار بدهیم و از فضا به زمین نگاه کنیم، یک پیشرفت بزرگ است.
قرارگرفتن موفقیت آمیز ماهواره نور۲ در مدار
 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.03.2022
قرارگرفتن موفقیت آمیز ماهواره "نور۲" در مدار
وی افزود: اینکه به نام یک ملت مسلمان و یک نظام اسلامی، در فضای تحریم گسترده بین المللی، فرزندان ملت ایران در سپاه با ایمان و اراده و تکیه به ذهن های پویا و خلاق سینه آسمان را شکافته و توانستند ماهواره در مدار قرار دهند، افتخار و جهادی بزرگ است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می‌دهد، گفت: به برادر عزیزم سردار حاجی‌ زاده فرمانده محترم نیروی هوافضا سپاه، عزیزانمان در سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی سپاه که شاهد تلاش‌‍‌های شبانه‌ روزی آنان بودیم و طی سال‌ های گذشته توانستند در این فضای تحریم این قدم را بردارند تبریک عرض می کنم.
سرلشکر سلامی در ادامه گفت: امروز توانستیم بر دشمن غلبه کنیم و این فناوری های پیچیده و دانش های نوین را به دست آوریم و آن را به یک محصول موفق تبدیل کنیم.
وی تصریح کرد: این دستاورد به معنای پیروزی ما در نبرد فناوری بر دشمنانی است که اراده کرده بودند تا ما را عقب مانده نگه دارند و این یعنی پیروزی آشکار که آن را به رهبر عزیز انقلاب، ملت عزیز و شریف ایران و همه مسلمانان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: امیدوارم سلسله پرتاب هایی که در راهبرد قرار گرفتن ما در فضا طراحی کردیم، همه با موفقیت در زمان خود مانند این موفقیت اجرا شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала