اعلام آتش بس موقت در اوکراین برای خروج غیر نظامیان

© Sputnik / Alexandr Kryazhev /  مراجعه به بانک تصاویر Флаги России и Украины в зале, где пройдут переговоры روسیه اوکراین
Флаги России и Украины в зале, где пройдут переговоры روسیه اوکراین - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2022
Telegram
ستاد کمکهای بشردوستانه روسیه از اوکراین خواست تا خروج غیر نظامیان از طریق کریدورهای بشردوستانه را تضمین کند.
به گزارش اسپوتنیک، به درخواست امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از ولادیمیر پوتین، ارتش روسیه از ساعت 10:00 صبح امروز، دوشنبه، آتش بس موقت اعلام و راهروهای بشردوستانه را از کی یف، ماریوپل، خارکف و سام باز می کند.
ستاد کمکهای بشردوستانه روسیه گفت: ما از طرف اوکراینی می خواهیم که شرایط ایجاد کریدورهای بشردوستانه را هموار کرده و شرایط خروج غیر نظامیان و اتباع خارجی ایجاد کند.
این ستاد می افزاید: تلاش کی‌یف برای متهم کردن روسیه به تخریب وضعیت بشردوستانه این بار بی معنی است، کنترل با کمک پهپادها انجام خواهد شد.
ستاد بشردوستانه روسیه همچنین اعلام کرده که اطلاعات مربوط به ایجاد کریدورهای بشردوستانه در اوکراین به ساختارهای حرفه ای سازمان ملل متحد، سازمان پیمان امنیت جمعی، صلیب سرخ و سایر سازمان های بین المللی ارائه شده است.
سربازان اوکراینی؛ تصویر خبر آرشیوی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2022
وزارت دفاع روسیه: سلاح های بیولوژیکی در اوکراین در حال توسعه است
گفتنی است که روسیه بامداد روز ۲۴ فوریه با صدور فرمان پوتین عملیات ویژه نظامی خود را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور روسیه هدف از این عملیات را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" توصیف کرد.
رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به شهروندان گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌ های مردمی دونباس درخواست کمک از روسیه دارند." رئیس‌ جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند و به خانه برگردند.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است که نیروهای مسلح روسیه تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را مورد هدف قرار می دهد و غیرنظامیان را هیچ خطری تهدید نمی کند.
در جریان تحولات در اوکراین ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه بانک ها و موسسات مالی روسیه اعمال کردند و شماری از کشورها نیز مرزهای هوایی خود را به روی پروازهای روسیه بستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала