راه اندازی سامانه سوت زنی وزارت کار ایران

© Photo / IRNAوزارت کار ایران
وزارت کار ایران   - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.03.2022
اشتراک
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: با راه‌اندازی سامانه "سوت زنی"، تخلفات و گزارش‌ها از فساد را در شرکت‌ها و صندوق های زیرمجموعه های این وزارتخانه پیگیری می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز 5 مارچ (شنبه) در آئین رونمایی از سامانه "سوت زنی" در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: "این سامانه روی سایت اصلی وزارتخانه وجود دارد و مردم می‌توانند گزارش‌های فساد را مرتبط با هر سازمان و یا شرکتی ثبت کنند، هر شخصی می‌تواند گزارش خود را به عنوان گزارشگر حرفه‌ای ثبت و همکاری کند، حتی می‌توانند گزارش را بدون ثبت هیچ اطلاعاتی ثبت کنند.
سامانه یک رمز ورود برای فرد تعریف می‌کند و او می‌تواند نتیجه را اعلام کند. این یک فرصتی برای گروه وزارتخانه است تا با اختلالات، فساد و تبانی آشنا شوند و فایل‌هایی نیز قابل بارگزاری است.
نظارت همگانی از امروز آغاز شده است.۱۵۰ هزار همکار در کشور داریم که می‌توانند موارد فساد را گزارش کنند و مردم نیز دسترسی به سامانه دارند. با ایجاد شفافیت و بستر امن برای گزارشگری منافذ فساد را ببندیم.
پیشنهاد رشوه شرکت اسرائیلی سازنده پگاسوس در ازای دسترسی به شبکه های جهانی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
پیشنهاد رشوه شرکت اسرائیلی سازنده "پگاسوس" در ازای دسترسی به شبکه های جهانی
ممکن است با تبانی چیزی را ارزان‌تر بفروشند در این صورت اصلاً نباید احساس امنیت کنند. بسیار جسارت می‌خواهد در این شرایط کسی فساد انجام دهد. قطعاً ما گزارش‌هایی را دریافت خواهیم کرد و به این گزارش‌ها رسیدگی خواهد شد.
یکی از اقداماتی که انجام شد جمع آوری پرونده‌ها بود که محورها و گزارش‌ها را گردآوری کرده و راستی آزمایی اولیه را انجام دادیم؛ علاوه بر آن، مکاتبه‌ای با رؤسای دستگاه‌های وزارتی کشور، ریاست دیوان محاسبات کشور، وزیر اطلاعات، ریاست کمیسیون اصل نود مجلس، رئیس سازمان سپاه، بازرسی ریاست جمهوری که مراجع اصلی نظارتی در کشور هستند، داشتیم و درخواست کردیم پرونده‌های مفتوح و ئیا گزارش و سرنخ‌هایی دارند به ما بدهند تا بررسی‌های لازم را انجام دهیم و پرونده‌ها تدوین و تکمیل شود.
صدها گزارش از این طریق جمع آوری شده است. پرونده‌ها در سیر مراحل تکمیل قرار گرفته است. در ارتباط با مسیرهای مشخص فساد که شناسایی شدند، سعی کردیم به محض شناسایی به لحاظ حقوقی با بخشنامه آن مسیر را کور کنیم تا بعد از آن اگر کسی کار را انجام داد، متخلف شناخته شود.
متأسفانه در برخی از شرکت‌ها این موضوع وجود داشت که به نام عیدانه به افراد خارج از سازمان هدایایی داده می‌شد. سامانه سوت زنی طراحی شد تا اگر مردم مواردی را مشاهده کردند، اعلام و در سامانه ثبت شود.
ترامپ وعده تحقیقات در مورد فساد بایدن را داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.01.2022
ترامپ وعده تحقیقات در مورد فساد بایدن را داد
گزارش‌هایی داریم که میلیاردها تومان در برخی از شرکت‌ها به افرادی که خارج از مجموعه عیدی داده شد یا به بخش‌های اداری و بخش‌های دیگر می‌دادند. این‌ها از منظر ما فساد و خیانت در امانت است در حالی که نیروهای ما امانت دار مردم هستند که در جریان بررسی پرونده‌ها نیز شناسایی شدند که منفذ فساد است.
همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که در این مقطع کوتاه بتوانیم بگوییم فساد را از مجموعه اموال و دارایی مردم پاک و به زودی مدیران پاک و فسادستیز را منصوب کردیم و هر جا مجاری متعارف فساد بود، بسته شدند و می‌توانیم امیدوار باشیم این صلابت که در این واحدها اتفاق می‌افتد، ثمره آن افزایش کارآیی و سودآوری در این شرکت‌هاست که طبیعتاً سود و نفع آن برای مردم است.
موضوع آماده بودن سامانه سوت زنی را به اطلاع عموم مردم برسانند و از هر طریقی چه رسانه ملی، روزنامه‌ها، فضای مجازی و سایت‌ها به گوش مردم برسانند. سرور این سامانه صد درصد امن است و در اختیار حراست قرار دارد. هیچ دسترسی شخص دیگری به این سامانه وجود ندارند و کسی تصور نکند با یک گزارشگری مسأله‌ای برایش ایجاد می‌شود. تدابیر لازم اندیشیده شده برای اینکه نهایت امنیت برای گزارشگری را فراهم کنیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала