لوکاشنکو: غرب می خواهد روسیه و بلاروس را در درگیری اوکراین "غرق" کند

© Sputnik / BelTA /  مراجعه به بانک تصاویر رئیس جمهور بلاروس
 رئیس جمهور بلاروس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2022
Telegram
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد غرب خواهان درگیری طولانی در اوکراین است تا روسیه و بلاروس را در آن "غرق" کند.
به گزارش اسپوتنیک، لوکاشنکو پس از امضای تصمیم گرفته شده در همه پرسی در مورد اصلاحات در قانون اساسی جدید بلاروس امروز جمعه گفت:" آنها به صلح در آنجا نیاز ندارند. آنها به جنگ نیاز دارند. و هر چه طولانی تر، بهتر. برای غرق کردن روسیه در این جنگ و در عین حال ما. به طوری که اوکراین حتی تکان نخورد. این چیزی است که آنها نیاز دارند. همه اظهارات دیگر فقط وراجی و پچ پچ هستند ".
به گفته رئیس جمهور بلاروس ، "وضعیت امروز آنقدر متشنج است که ما روی چنین یخ نازکی راه می رویم: اگر فقط یک قدم اشتباه برداریم ... به این ورطه سقوط خواهیم کرد." "مگر نمی فهمید... من درک می کنم و می فهمم".
قصد دولت ترامپ برای اعمال تحریم های جدید علیه وزارت دفاع روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2022
در عملیات نظامی روسیه در اوکراین، 1812 تاسیسات نظامی این کشور مورد هدف قرار گرفته است
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که دیرتربه رسمیت شناخت، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و همچنین غیر نظامی کردن و نازی زدایی اوکراین است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала