سفیر ایران در روسیه: صادرات فلفل به روسیه آزاد شد

© Sputnikکاظم جلالی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه
کاظم جلالی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.03.2022
Telegram
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرد که با پیگیری های انجام شده، مشکل صادرات فلفل به روسیه که مدتی به خاطر برخی مشکلات فنی ممنوع شده بود رفع و صادرات این محصول از شنبه هفته آینده از سرگرفته خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کاظم جلالی گفت: با پیگیری های سفارت ایران در مسکو و وزارتخانه های خارجه و جهاد کشاورزی هفته گذشته هیاتی نظارتی از روسیه وارد ایران شدند و از مراکز مختلف تولیدی در ما در کشور بازدید و گزارش مثبت خود را ارائه و امروز
پنجشنبه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان روسیه موسوم به "روسپاتربنادزور" اعلام کرد که از روز شنبه ۱۴ اسفند وردات فلفل از جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون روسیه آزاد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته کشاورزان فلفل کار ما در به این خاطر خسارت دیدند اظهار امیدواری کرد با باز شدن این بازار بخشی از خسارت هایشان جبران شود.
جلالی تصریح کرد: متعاقب پیگیری های به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و اعزام هیات متخصصین سرویس فدرال نظارت بر حفظ حقوق مصرف کنندگان و رفاه بشر روسیه (روس پاتربنادزور) به ایران و بازدید از گلخانه ها و آزمایشگاه های مربوطه، امروز ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ روس این نهاد دروسی طی نامه ای رسما اعلام کرد که ممنوعیت واردات فلفل تازه از ایران به روسیه از تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۲ برابر با ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ رفع شده است.

سفیر ایران در روسیه یادآور شد تعدادی از شرکت های تجاری که در مکاتبات روس پاتربنادزور رسما تخلف آنها اعلام شد کماکان امکان صادرات فلفل به روسیه را نخواهند داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала