یارانه نقدی چه کسانی در ایران حذف می شود؟

CC BY 4.0 / IRNA / یارانه نقدی چه کسانی در ایران حذف می شود؟
یارانه نقدی چه کسانی در ایران حذف می شود؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.03.2022
Telegram
شناسایی و دهک بندی اشخاصی که مشمول یارانه می شوند توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران انجام می گیرد.
به گزارش اسپوتنیک، نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی نوبت اول امروز مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1401، بند ب و بند ج تبصره 14 لایحه بودجه را بررسی کرده و آنها را به تصویب رساندند.
بر اساس بند ب تبصره 14؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه ها و با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مکلف است حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون، ضمن دهک بندی درآمدی کلیه خانوارهای یارانه بگیر از طریق شاخص ها و اطلاعات و داده های متقن و ثبتی قابل اتکاء نسبت به حذف یارانه نقدی و طرح معیشتی خانوارهای پر درآمد اقدام نماید.
شناسایی و دهک بندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران انجام می گیرد. بر اساس بند ج تبصره 14؛منابع ارزی مندرج در بخش منابع جدول این تبصره بلافاصله توسط شرکت های تابعه وزارت نفت به حساب ارزی افتتاح شده توسط خزانه داری کل کشور نزد بانک مرکزی به نام سازمان هدفمندسازی یارانه ها واریز و به محض وصول توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نرخ سامانه معاملات الکترونیکی (ای.تی.ِاس) تسعیر و مستقیمًا به حساب ریالی سازمان مذکور واریز نماید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала