موقعیت متفاوت شطرنج‌باز جوان ایرانی در فرانسه +عکس، ویدئو

© Sputnik / Александр Гальперин /  مراجعه به بانک تصاویر مسابقات شطرنج
مسابقات شطرنج - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2022
Telegram
انتشار خبر ملحق شدن پدیده شطرنج ایرانی به تیم فرانسه به دلایلی با واکنش‌‌‌ها و انتقادات کاربران همراه شده است.
به گزارش اسپوتنیک، علیرضا فیروزجا، شطرنج‌باز ۱۸ساله ایرانی، از سوی مهم‌ترین پایگاه اینترنتی شطرنج در دنیا "پدیده شطرنج جهان" لقب گرفت. او که در مسابقات شطرنج با رقیب اسرائیلی بازی داشت و به این دلیل که ورزشکاران ایرانی با نمایندگان اسرائیلی بازی نمی‌کنند عنوان کرد ورزش در ایران سیاسی است. در نتیجه وی به تیم ملی فرانسه پیوست. حال اخیرا فرانسه بازی با تیم روسیه را ممنوع کرده و به او اجازه ندادند با حریف روسی بازی کند.
بسیاری از کاربران به این شانس بد وی اشاره می‌کنند و با جملات طنز عنوان می‌کنند بدشانسی اگر تصویر بود، یا اینکه در نگاه این پدیده‌ی جهانی می‌توان خواند "اینم شانس مایه"، و یا با جمله‌ی شانس ایرانی جماعت این است، به موضوع واکنش نشان می‌دهد. جمعی از کاربران هم از پیوستن او به تیم فرانسه ابراز تاسف می‌کنند و واکنش‌هایی نظیر: نتیجه‌ی پشت کردن به ایران است یا حقش‌ است هر کسی به وطنش پشت کند کارمایش را می‌گیرد یا بهتر است به کشورت برگردی تا بیشتر از این سنگ روی یخ نشدی، را عنوان می‌کنند.
اما کاربران دیگر برخلاف این نظرات عنوان می‌کنند اتفاقا کار بسیار درستی کرد، رفتن بهترین تصمیم است چراکه یک ورزشکار صرفا فقط به کار خود می‌پردازد و تمرکز می‌کند چه دلیلی دارند مسائل سیاسی او را محدود کنند یا باعث باختش شوند او پدیده شطرنج جهان است اگر در ایران می‌ماند استعدادش از بین می‌رفت نباید به او توهین شود چراکه این جوان با استعداد پناهنده نشده است و مهاجرت کرده است.
کاربران دیگری هم عنوان می‌کنند ورزش از قدیم سیاسی بوده و هنوزم هست وقتی دارو را ربط می‌دهند به سیاست و تحریم می‌کنند ورزش جای خود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала