ارزیابی بایدن از احتمال بروز جنگ هسته ای

© AFP 2022 / Drew Angerer/Getty Imagesجو بایدن، رئیس جمهور امریکا
جو بایدن، رئیس جمهور امریکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2022
Telegram
بایدن: آمریکایی ها نباید ترسی به دل راه بدهند.
به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به ارزیابی احتمال بروز جنگ هسته ای دست زد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی در کاخ سفید، احتمال وقوع یک جنگ هسته ای را مورد ارزیابی قرار داد و گفت که آمریکایی ها نباید از آن بترسند.
او به این ترتیب به این سوال خبرنگاران که آیا خطر درگیری با استفاده از سلاح هسته ای وجود دارد؟ پاسخ داد.
گفتنی است، ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهور فدراسیون روسیه، در دیدار با وزیر دفاع و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه دستور آماده‌ باش نیروهای بازدارنده هسته‌ای این کشور را صادر کرد.
وقتی آمریکا اوکراین را در باتلاق رها می‌کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
چندرسانه ای
وقتی آمریکا اوکراین را در باتلاق رها می‌کند
رئیس جمهور روسیه گفته بود " کشورهای غربی نه تنها در حوزه اقتصادی اقدامات غیردوستانه علیه کشورمان انجام می دهند، منظورم تحریم های غیرقانونی است که همه به خوبی از آن آگاه هستند، بلکه مقامات ارشد کشورهای پیشرو ناتو نیز اظهارات تهاجمی علیه روسیه بیان می کنند".
همانطور که در فهرست موجود در وب سایت وزارت دفاع فدراسیون روسیه آمده است، نیروهای استراتژیک "برای جلوگیری از تجاوز به روسیه و متحدانش و همچنین برای شکست متجاوز، از جمله در جنگ با استفاده از سلاح های هسته ای طراحی شده اند.
نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
وزارت دفاع روسیه استفاده رزمی هلیکوپترها با فناوری اوکراینی را نمایش داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
وزارت دفاع روسیه استفاده رزمی هلیکوپترها با فناوری اوکراینی را نمایش داد+ویدئو
گفتنی است، در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی را امضا کرد که در آن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را که در سال 2014 استقلال خود را از کیف اعلام کرده بودند، به رسمیت شناخت و در 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد.
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
دیرتر، وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. زیرساخت های نظامی با سلاح های بسیار دقیق از کار می افتند. به گفته این وزارت دفاع روسیه، جمعیت غیرنظامی در خطر نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала