آیا در ایران امیکرون تحت کنترل قرار دارد؟

© REUTERSکرونا ویروس
کرونا ویروس - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2022
Telegram
کارشناس: گذر از قله پیک ششم کرونا در کشور دارد اتفاق می افتد. در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایسنا"، دکتر مسعود مردانی،عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در ایران با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، اعلام کرد که متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
وی درباره وضعیت کووید19 با سویه اُمیکرون در ایران گفت: "خوشبختانه موارد اُمیکرون در کشور رو به افول است و مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که موارد سرپایی بیماری از نصف هم کمتر شده است و موارد بستری هم رو به کاهش است.
سه دلیل عدم ابتلای برخی از افراد به کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.02.2022
دانشمندان راهی برای پیش بینی شیوع کرونا از طریق فاضلاب هواپیماها پیدا کرده اند
متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند. به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر ما در حد بالایی بوده و به نظر می‌آید که تا دو هفته دیگر احتمالا این میزان مرگ و میر ادامه یابد. بعد از آن که موارد ابتلا و بستری کاهش یابد، میزان مرگ‌های کرونایی نیز کاهش پیدا می‌کند.
تعداد شهرهای قرمز کرونایی نیز در کشور به شدت رو به کاهش است. اگر خدا بخواهد داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، البته اگر واریانت جدیدی اتفاق نیفتد. مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که گذر از قله پیک ششم کرونا در کشور دارد اتفاق می افتد.
مردم در این شرایط باید هوشیاری خود را حفظ کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. مردم ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند. افرادی هم که هنوز واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون‌شان را تکمیل نکرده‌اند، نسبت به انجام آن اقدام کنند. فکر نکنند که کرونا تمام شده و هوشیار باشند. اگر این موارد را رعایت کنند، ان‌شاءالله عید خوبی در پیش خواهی داشت".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала