هیئت اوکراینی برای مذاکره با روسیه وارد بلاروس شد

© Flickr / Vladimir Yaitskiyپرچم اوکراین
پرچم اوکراین - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
Telegram
هیئت اوکراینی که برای مذاکره با هیئت روسیه عازم این کشور شده است، هم اکنون در خاک بلاروس حضور دارد.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع نزدیک به روند مذاکرات به خبرگزاری "اسپوتنیک بلاروس" گفت: هیئت اوکراینی در حال حاضر در خاک بلاروس، در ورودی محل مذاکرات است. انتظار می رود که دیدار با مذاکره کنندگان روسیه صبح امروز آغاز شود.
همچنین وزارت امور خارجه بلاروس اعلام کرد که بستر مذاکرات روسیه و اوکراین آماده شده است و انتظار می‌رود که هیئت‌ها بزودی وارد شوند.
پیش از این، ولادیمیر مدینسکی، دستیار رئیس جمهور روسیه گفته بود که اوکراین بر سر مذاکرات در منطقه گومل، جایی که هیئت روسی به آنجا رفته بود، به توافق رسیده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه نیز گفت که پیش از این گفتگوی تلفنی بین الکساندر لوکاشنکو و ولادیمیر زلنسکی انجام شده است.
گفتنی است که روسیه در 24 فوریه، عملیات نظامی را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری از سوی ما است، جمهوری های مردمی دونباس درخواست کمک کرده اند. وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
هیئت اوکراینی قرار است در گومل بلاروس با طرف روسی مذاکره کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2022
هیئت اوکراینی قرار است در گومل بلاروس با طرف روسی مذاکره کند
در پاسخ کشورهای غربی از سال 2014 تحریم های ضد روسی دیگری را اعمال کردند. بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا تصمیم خود را مبنی بر بستن حریم هوایی برای هواپیماهای روسیه اعلام کردند. فدراسیون روسیه با محدود کردن استفاده از حریم هوایی خود برای پروازهای هواپیماهای مرتبط یا ثبت شده با بریتانیا، از 25 فوریه پاسخ داد. همانطور که پسکوف پیش از این گفته بود، تحریم های غرب بسیار جدی هستند، روسیه از قبل برای آنها آماده شده بود. وی افزود که آنها به تجزیه و تحلیل و هماهنگی ادارات به منظور توسعه اقدامات واکنشی که منافع فدراسیون روسیه را برآورده می کنند، نیاز دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала