نخستین پرواز برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از لهستان

© Flickr / Pieter van Marionنخستین پرواز برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از لهستان
نخستین پرواز برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از لهستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
Telegram
تا دقایقی دیگر اولین پرواز شرکت هواپیمایی "ایران ایر" به مقصد ورشو برای بازگرداندن ایرانی‌های مقیم اوکراین که در پی حمله روسیه به این کشور به لهستان پناه آورده‌اند، انجام می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در پی ناآرامی های اوکراین، بسیاری از کشورها خواهان بازگشت اتباع خود به کشورشان شدند و ایرانی‌ها نیز از این قاعده مستثنی نبودند و بسیاری از دانشجویان و ایرانیان این کشور خواهان بازگشت به ایران بودند اما با توجه به وقوع درگیری های نظامی در این کشور، آسمان اوکراین منطقه پرواز ممنوع اعلام شده است؛ در نتیجه بسیاری از ایرانی‌ها مانند اتباع دیگر کشورها به همسایگان اوکراین مانند لهستان و مجارستان پناه برده‌اند تا از این وقایع در امان باشند.
براساس اطلاعات بدست آمده، شرکت هواپیمایی "ایران ایر" دقایقی پیش با دریافت مجوز، خود را آماده پرواز به ورشو کرده است تا ایرانیان مقیم اوکراین که به لهستان پناه برده بودند را به کشور باز گرداند.
در این راستا هواپیمای ایرباس ۳۳۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فرودگاه امام خمینی را به مقصد ورشو ترک خواهد کرد و پرواز بازگشت دانشجویان مقیم اوکراین نیز حدود ساعت ۵ صبح در فرودگاه امام خمینی به زمین خواهد نشست که پیشبینی می‌شود ۱۰۰ نفر از دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین در این پرواز به کشور بازگردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала