سیستم نظارت ماهواره‌ای کره شمالی

© AP Photo / Ahn Young-joonکره شمالی موشک جدیدی را آزمایش کرد
کره شمالی موشک جدیدی را آزمایش کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
Telegram
کره شمالی: آخرین آزمایش موشکی برای توسعه یک "سیستم ماهواره‌ای شناسایی" بوده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "گاردین"، آخرین آزمایش موشکی برای توسعه یک "سیستم ماهواره‌ای شناسایی" بوده است.
رسانه‌های دولتی کره شمالی یک روز پس از پرتاب موشک گزارش دادند آزمایشی که روز 27 فوریه انجام شد برای توسعه یک "سیستم ماهواره‌ای شناسایی" بوده است. این در حالی است که در مورد نوع موشک مورد استفاده در این آزمایش توضیحی ارائه نشده است، اما مقامات کره جنوبی و سئول گفتند که به نظر می‌رسد این موشک بالستیک از منطقه‌ای در نزدیکی پیونگ یانگ که فرودگاه بین المللی در آنجا واقع است شلیک شده باشد.
پیشتر نیز خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد که آزمایش روز 27 فوریه به تأیید صحت عملکرد دستگاه‌های کنترل ارتفاع با "عکاسی عمودی و مایل از یک منطقه خاص روی زمین" با دوربین‌هایی که روی ماهواره شناسایی نصب می‌شوند، کمک خواهد کرد.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.02.2022
فروش چه چیزهایی در غرب به رهبر کره شمالی ممنوع است؟
این پرتاب هشتمین آزمایش در سال جاری و اولین آزمایش پس از ماه ژانویه بود که کره شمالی دارای سلاح هسته‌ای پرتاب می‌کرد. آخرین آزمایش موشکی کره شمالی در ۳۰ ژانویه انجام شده بود که در آن یک موشک بالستیک میان‌برد هواسونگ -۱۲ با دوربینی در مخروط دماغه آن پرتاب شده بود.
توسعه یک ماهواره شناسایی نظامی از جمله پیشرفت‌هایی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سال گذشته خواستار آن شده بود. کره شمالی قبلاً حداقل دو ماهواره را با موفقیت در مدار قرار داده بود که آخرین آن در سال ۲۰۱۶ بود.
تلاش کره شمالی برای توسعه چنین فناوری در حالی صورت می‌گیرد که کره جنوبی قصد دارد در ماه مارس یک پرتابه فضایی با سوخت جامد را به عنوان بخشی از پروژه استقرار ماهواره‌های نظارتی نظامی خود برای نظارت بر کره شمالی آزمایش کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала