آیا ایران از تحریم‌ها عبور کرده است؟

© Photo / IRNAآغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ایران
آغاز کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2022
Telegram
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: بودجه سال ۱۴۰۱ بدون توجه به نتیجه مذاکرات وین بسته شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت که آمریکایی‌ها بارها اعتراف کردند که جمهوری اسلامی ایران از بسیاری از تحریم‌های سخت به ویژه در حوزه نفت عبور کرده است.
وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۱ بدون توجه به نتیجه مذاکرات وین بسته شده است، اظهار داشت: "دولت، بودجه سال آینده را بدون نگاه به مذاکرات تدوین کرده است و این مسئله باعث می‌شود که طرف غربی دیگر نتواند کشور ما را تهدید کند.
بودجه، سند دخل و خرج کشور است و هیچ ربطی به مذاکره و انجام توافق یا عدم توافق با کشورهای غربی ندارد و ما نباید بودجه کشور را با نگاه به آینده مذاکرات مورد بررسی و تصویب قرار دهیم.
جمهوری اسلامی ایران همان طور که مذاکرات وین را دنبال می‌کند، پیگیر خنثی‌سازی تحریم‌هاست. آمریکایی‌ها خودشان بارها اعتراف کردند که جمهوری اسلامی ایران از تحریم‌ها عبور کرده است و به واقع اینگونه است و ما از بسیاری از تحریم‌های سخت به ویژه در حوزه نفت عبور کردیم.
دومای دولتی تحریم های احتمالی علیه ذخایر روسیه را سرقت خواند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2022
دومای دولتی تحریم های احتمالی علیه ذخایر روسیه را سرقت خواند
ما باید همواره روند خنثی‌سازی تحریم‌ها را مورد توجه قرار دهیم و به صورت جدی دنبال کنیم چرا که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال اعمال فشار بر کشورمان هستند. البته ما به خوبی یاد گرفتیم که مسائل داخلی خود را چگونه مدیریت کنیم و به مسائل خارجی ربط ندهیم.
در چند ماه گذشته دولت سیزدهم عملکرد بسیار خوبی در افزایش تبادلات تجاری کشور با همسایگان داشته است و با همه کشورها در حال تعامل و ارتباط است که این مسئله باعث می‌شود دست ما در مذاکرات پُر باشد.
دست جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات پُر است و به همین دلیل غربی‌ها از ما خواستند که با آنان مذاکره کنیم. در حال حاضر یک بلوک قدرت در شرق متشکل از ایران، چین و روسیه تشکیل شده است و این یک واقعیت غیرقابل انکار است.
غربی‌ها بیشتر از ما نیازمند مذاکره و توافق هستند، این در حالی است که در دولت روحانی گفته می‌شد که ما بیشتر به مذاکرات نیاز داریم و چون این اظهارات از سوی دولتمردان سابق مطرح می‌شد، باعث شد که ما در مذاکرات هزینه دهیم و آسیب ببینیم اما الان این گونه نیست و ما ناف اقتصاد کشور را از مذاکرات جدا کردیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала