واکنش نماینده مجلس ایران به مالیات ندادن سلبریتی ها

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش نماینده مجلس ایران به مالیات ندادن سلبریتی ها
واکنش نماینده مجلس ایران به مالیات ندادن سلبریتی ها - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2022
Telegram
حسینی: چرا باید عده ای بازیگر و سلبریتی که اکثرا درآمد بالا و زندگی مرفهی دارند از معافیت مالیاتی بهره مند شوند اما کارگران در بخش های مختلف به خصوص کارگران مشاغل سخت مانند معادن باید مالیات بپردازند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران، مرتضی حسینی، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ایران، گفت: در بحث معافیت‌های مالیاتی چرا باید عده‌ای بازیگر و سلبریتی که اکثرا درآمد بالا و زندگی مرفهی دارند از معافیت مالیاتی بهره‌مند شوند، اما کارگران در بخش‌های مختلف به خصوص کارگران مشاغل سخت مانند معادن باید مالیات بپردازند؟
به گفته حسینی این تبعیض آشکار قابل توجیه نیست؛ چرا که ضمن ناراحت کردن افکار عمومی برای آن‌ها ایجاد سوال کرده است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه چهارم اسفند ماه در حمایت از فعالیت‌های هنری هنرمندان مشمول ماده 139 قانون مالیات‌های مستقیم را از پرداخت مالیات معاف کردند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچند معافیت مالیاتی برخی صنوف سینمایی و هنرمندان با درآمد پایین که به دلیل کرونا طی 2 سال اخیر دچار رکورد در کسب وکار شده اند، قابل توجیه است اما چه توجیهی برای معافیت یک قشر پردرآمد و اکثرا بیگانه با درد و رنج مردم وجود دارد؟
عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس ایران که ریاست صحن را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار این نماینده، گفت: اگرچه فرمایش دلسوزانه شما قابل تامل است اما این مهم در دستورکار ما قرار ندارد و امکان تغییر در مصوبه تصویب شده را نداریم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала