پسکوف: اوکراین اعلام کرد که در حال بررسی مجدد مذاکره با روسیه در مینسک است

© Sputnik / Sergey Guneevپسکوف: اوکراین اعلام کرد که در حال بررسی مجدد مذاکره با روسیه در مینسک است
پسکوف: اوکراین اعلام کرد که در حال بررسی مجدد مذاکره با روسیه در مینسک است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
Telegram
دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که طرف اوکراینی اعلام کرد که در حال بررسی مجدد مذاکره با روسیه در مینسک است، سپس ورشو را برای مذاکرات را انتخاب کرد و سپس ناپدید شد.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که طرف اوکراینی اعلام کرد که در حال بررسی مجدد مذاکره با روسیه در مینسک است، سپس ورشو را برای مذاکرات را انتخاب کرد و سپس ناپدید شد.

" اوکراینی‌ها گفتند که در حال بررسی مجدد مذاکرات مینسک هستند اما اکنون می‌خواهند در ورشو مذاکره کنند و سپس تماس را رها کردند و گفتند که به زمان نیاز دارند که زمان نسبتا طولانی شد."

پیشتر وی گفته بود که روسیه آماده است هیئت خود را برای گفتگو با اوکراین به مینسک بفرستد. به گفته وی، ممکن است نمایندگانی از وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و نماینده ریاست جمهوری در آن حضور داشته باشند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه زاخاروا گفت که هدف از عمليات ویژه روسيه اين است كه رژيم کنونی در كی یف را به خاطر جنايات به دست عدالت بسپارد.
آیا نمی شد جلوی جنگ در اوکراین را گرفت؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.02.2022
گزارش و تحلیل
آیا نمی شد جلوی جنگ در اوکراین را گرفت؟
زاخارووا نیز امروز اعلام نمود که عملیات نظامی ویژه روسیه هیچ گونه تهدیدی برای غیرنظامیان اوکراین ایجاد نمی کند.
گفتنی است که در تاریخ 24 فوریه 2020، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیش از این گفته بود، در مورد عملیات نظامی ویژه در دونباس تصمیم گرفته است. وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شرایط نیازمند اقدام قاطع و فوری ما است، جمهوری‌های مردمی دونباس از روسیه در خواست کمک کردند. رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه تمام مسئولیت این خونریزی‌ها بر عهده دولت حاکم بر اوکراین خواهد بود، از ارتش اوکراین خواست تا دستورات جنایتکارانه مقامات اوکراینی را اجرا نکنند، سلاح‌ها را زمین بگذارند وبه خانه های خود بروند.
وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور هیچ حمله موشکی، هوایی یا توپخانه ای به شهرهای اوکراین انجام نمی دهند. در ادامه اشاره کرده که زیرساخت‌های نظامی، تأسیسات دفاع هوایی، فرودگاه‌های نظامی، هوانوردی نیروهای مسلح اوکراین با سلاح‌های با دقت بالا از کار افتاده‌اند. این وزارتخانه تصریح کرد که هیچ چیز غیرنظامیان را تهدید نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала