دیدار و گفتگوی سفیر ایران در اوکراین با تعدادی از دانشجویان ایرانی در محل سکونت آنها

© Photo / IRNA"منوچهر مرادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف
منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.02.2022
Telegram
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف در محل اسکان تعدادی از دانشجویان ایرانی در اوکراین حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار برخی کلیپ‌ها و ابراز نگرانی از سوی دانشجویان ایرانی مستقر در اوکراین پس از تحولات و بحران اخیر در اوکراین، "منوچهر مرادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف شب گذشته (پنجشنبه) پنجم اسفند ماه با سرکشی به محل اسکان برخی دانشجویان ایرانی مقیم کی‌یف از نزدیک با آن‌ها گفتگو کرد و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.
Вид на Киев и Киево-Печерскую лавру - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.02.2022
وضعیت ایرانیان در اوکراین + ویدئو
در همین خصوص نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این سفارتخانه کماکان به ارائه خدمات به هموطنان و کمک در جهت تسهیل وضعیت آن‌ها ادامه می‌دهد و آماده پاسخگویی و رسیدگی به درخواست‌های آن‌ها است.

دیروز پنجشنبه نیز حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با سفیر ایران تلفنی گفتگو کرد و در جریان وضعیت ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرلنی در اوکراین قرار گرفت.

خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز دیروز درباره وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین گفت: مهمترین ماموریت فعلی وزارت امور خارجه رسیدگی کامل و عاجل به وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین است که در چارچوب پیش بینی‌های انجام شده با استفاده از همه ظرفیت در جریان است.

وی گفت که سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین کاملا فعال بوده و مطابق دستورالعمل‌های قبلی ارسالی به طور ۲۴ ساعته در خدمت دانشجویان و ایرانیان مقیم در این کشور است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала