وراث ایرانی چگونه می توانند سهام عدالت متوفیان را دریافت کنند؟

CC BY 4.0 / IRNA / وراث ایرانی چگونه می توانند سهام عدالت متوفیان را دریافت کنند؟
وراث ایرانی چگونه می توانند سهام عدالت متوفیان را دریافت کنند؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.02.2022
Telegram
پوررضایی: در بحث مربوط به سهام عدالت، چیزی حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر متوفی وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، محمدرضا پوررضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه در بحث مربوط به سهام عدالت، چیزی حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر متوفی وجود دارد گفت: با توجه به آمار متوفیان سهام عدالت به اضافه وارثان آنها که حدود 10 تا 12 میلیون نفر ذی نفع هستند، نیازمند تعیین تکلیف هستیم.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به شرایط کرونایی، امکان اینکه وارثان بخواهند به صورت دستی و با مراجعه حضوری کارهای مربوط به متوفی را پیگیری کنند وجود ندارد. مقرر شده سامانه‌ای طراحی و راه‌اندازی شود تا امکان حضور وراث برای تکمیل پرونده‌های افراد متوفی فراهم شود و آنها بتوانند اطلاعات مربوطه را بارگذاری که به صورت سیستمی کار انجام گیرد. سامانه‌ای به صورت یک کار مشترک بین شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، دستگاه قضایی، سازمان ثبت احوال و چند دستگاه دیگر در دست اقدام است.
وی با اشاره به اینکه کار مربوط به سامانه پیشرفت داشته ولی هنوز راه اندازی نشده است، تصریح کرد: به منظور بهره‌برداری از سامانه، پیگیری‌های لازم انجام شده و به محض راه‌اندازی این سامانه، طی اعلام رسمی، ذی نفعان می‌توانند کار بارگذاری اسناد را انجام دهند. سود سهام متوفیان سهام عدالت در حساب مشخصی تا تعیین تکلیف شدن وضعیت وراث نگهداری می‌شود. توصیه ما به وراث و بازماندگان سهام عدالت این است که یا خود افراد به عنوان ذی نفع و در صورت تعدد افراد بازمانده، یکی را به عنوان نماینده انتخاب کنند تا فرایند اداری مربوطه را انجام دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала