شروط نمایندگان مجلس ایران برای توافق در وین

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / شروط نمایندگان مجلس ایران برای توافق در وین
شروط نمایندگان مجلس ایران برای توافق در وین - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2022
Telegram
نمایندگان مجلس ایران خطاب به رئیسی: بدون اخذ تضامین لازم متعهد به هیچ توافقی با بدعهدان نشوید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، 250 نماینده مجلس ایران در بیانیه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی تاکید کردند که با خط قرمز قرار دادن منافع ملت ایران بدون اخذ تضامین لازم متعهد به هیچ توافقی با بدعهدان نشوید.
در نشست علنی امروز- یکشنبه(۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه با امضای 250 نفر از نمایندگان خطاب به ریاست جمهور قرائت شد.
جزئيات جلسه غير علنى مجلس ایران در باره حذف ارز 4200 تومانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2022
جزئيات جلسه غير علنى مجلس ایران در باره حذف ارز 4200 تومانی
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
جناب حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رییسی رییس جمهور اسلامی ایران سلام علیکم
مذاکرات ایران در مورد رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران به نقطه حساسی رسیده است ما نمایندگان مردم عزیز و سرفراز ایران ضمن تشکر نسبت به دیپلماسی فعال و عزتمندانه حضرتعالی و تیم مذاکرات ضمن همکاری های لازم توجه شما و مسئولان مذاکرات را به نکات زیر جلب می کنیم:
۱_دولت ظالم و تروریست آمریکا و نیز دنباله روان ضعیف و ذلیل آمریکا یعنی سه کشور اروپایی در طول هشت سال گذشته نشان دادند که به هیچ تعهدی پایبند نبوده و از هر وسیله ممکن جهت ضربه وارد کردن به منافع ملت ایران استفاده و حتی بر خلاف تمام قوانین دنیا دارو را نیز علیه ملت ایران تحریم کردند و بر این اساس باید از تجربیات سابق درس عبرت بگیریم و با خط قرمز قرار دادن منافع ملت ایران بدون اخذ تضامین لازم متعهد به هیچ توافقی با بدعهدان نگردیم .
۲-دولت تروریست آمریکا و سایر کشورهای عهد شکن غربی باید تضمین دهند که از برجام خارج نمی‌شوند.
۳- رژیم آمریکا و سایر کشورهای طرف برجام باید تعهد دهند که از مکانیزم ماشه استفاده نخواهند کرد.
۴- رژیم آمریکا و سه کشور اروپایی باید به ملت ایران تعهد دهند که تحریمها علیه ملت ایران به بهانه‌های واهی هسته‌ای، تروریسم ،موشکی و حقوق بشر را لغو کنند از جمله باید تحریم های کاتسا ،کاتسا یوترن و آیسا حذف شوند.
۵ -در مقام اجرا باید ابتدا آمریکا و سایر بدعهدان برجام به تعهدات خود در قبال تحریم‌ها عمل کنند و بعد از راستی‌آزمایی ایران به سراغ انجام تعهدات خود رفته و آن را انجام دهد.
۶- مطابق ماده ۷ قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است انجام تعهدات طرف غربی در لغو تحریم ها به ویژه تحریم های نفتی ، بانکی و بازگشت پول صادرات به صورت بانکی و بدون هیچ مشکلی را به مجلس شورای اسلامی گزارش کنند و در صورت تایید و تصویب، مجلس می‌تواند نسبت به گامهای کاهشی در زمینه هسته ای اقدام نماید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала