دیدار وزیر امور خارجه ایران با لوئیجی دی‌مایو وزیر امور خارجه ایتالیا

© Sputnik / Evgeniy Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود
عبداللهیان: طرح صلح پیشنهادی ایران برای سوریه به سازمان ملل ارائه می شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.02.2022
Telegram
وزیر امور خارجه ایران در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا دیدار کرد و در خصوص توسعه و گسترش روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر نمود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت وزارت خارجه ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود با وزرای امور خارجه شرکت کننده در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا دیدار کرد و در خصوص توسعه و گسترش روابط دوجانبه و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر نمود.
وزیر امور خارجه ایران ضمن تبریک انتخاب رئیس جمهور جدید ایتالیا، از محموله واکسن‌های اهدایی دولت ایتالیا به کشورمان قدردانی کرد و با ارائه گزارشی از تولید واکسن‌های پیشرو در ایران، آن را ظرفیتی خوب برای توسعه همکاری‌های بهداشتی در حوزه تحقیق و توسعه توصیف کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد: "رابطه با اروپا در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران با نگاه متوازن به کشورهای قاره سبز پیگیری می‌شود".
داعش دوباره وزیرخارجه ایتالیا را تهدید کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.11.2021
داعش دوباره وزیرخارجه ایتالیا را تهدید کرد
امیرعبداللهیان روابط دوجانبه بین تهران و رم را یکی از مثال های خوب روابط محترمانه و حاکی از فهم ‌متقابل میان ایران و کشورهای اروپایی توصیف کرد و افزود: جامعه ایرانیان و به ویژه دانشجویان فرصت بسیار خوبی را برای نزدیکی و پیوند بیشتر بین دو ملت فراهم ‌آورده است.
وزیر امور خارجه ایران همچنین خاطر نشان کرد: "ضروری است با توجه به اقدامات دقیق بهداشتی در دو کشور در خصوص کنترل کرونا، همکاری‌های فی ما بین در حوزه گردشگری مجدد فعال شود".
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در خصوص مذاکرات رفع تحریم های ایران در وین تاکید کرد: "اراده ما رسیدن به توافق خوب در کمترین زمان است، ولی این که چند روز و یا چند هفته طول بکشد، کاملا به رفتار و اراده آمریکا و توجه اروپا به اصول و قواعد مذاکره و حقوق مشروع ایران وابسته است".
امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد به زودی میزبانی همتای ایتالیایی خود در تهران باشد و آقای لوئیجی دی مایو نیز ضمن تشکر و استقبال از این دعوت، ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک به تهران سفر نماید.
طرح لندن برای جنگ سیاسی علیه دشمنان اقتدارگرا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.02.2022
آشکار شدن "حلقه ضعیف" دنیای غرب
لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا همچنین در این دیدار تاکید کرد: "دولت ایتالیا متعهد به پیگیری جامع همکاری‌ها در حوزه دوجانبه و چندجانبه با تهران است.
بخش های مختلف اقتصادی ایتالیا روابط خود را با شرکای خودشان حتی در سخن ترین شرایط تحریمی حفظ کرده اند و فارغ از تحولات وین این فضا ادامه خواهد یافت، ولی قطعا یک توافق جامع برای احیا برجام فضای جدیدی را برای جهش روابط فی ما بین ایجاد خواهد کرد".
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در این دیدار همچنین در خصوص اوضاع در افغانستان و یمن و بحران در اوکراین نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала