آزادسازی ۸۰ درصد حریم رودخانه کرج در البرز

CC BY 4.0 / IRNA / قوه قضاییه ایران
قوه قضاییه ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.02.2022
Telegram
در راستای تاکیدات رئیس قوه قضائیه ایران در آزادسازی حریم رودخانه کرج، تعداد دیگری از ساخت‌وسازهای متعلق به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و همچنین تعدادی از متصرفات مربوط به افراد حقیقی تخریب شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از قوه قضاییه، در راستای تاکیدات رئیس قوه قضائیه ایران در آزادسازی حریم رودخانه کرج، تعداد دیگری از ساخت‌وسازهای متعلق به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و همچنین تعدادی از متصرفات مربوط به افراد حقیقی تخریب شد.
رئیس کل دادگستری البرز در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در راستای آزادسازی حریم رودخانه کرج بیان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس دستگاه قضا برای زمانبندی در اجرای کار آزاد سازی اراضی ملی و طبیعی، کمیته تخصصی آزاد و حریم رودخانه کرج برای آزادسازی حریم رودخانه کرج تشکیل شد.
فاضلی هریکندی با بیان اینکه مقرر شده است کار تخریب ساخت و سازها در حاشیه رودخانه کرج از ساختمان‌های متعلق به دستگاه‌های دولتی و نظامی آغاز شود، گفت: دستگاه‌هایی که در حاشیه رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده بودند، شناسایی شده اند که در اولین اقدام ساختمان متعلق به قوه قضاییه تخریب شد.
وی بیان کرد: در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی تا تونل کندوان ۱۹ دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج اقدام به ساخت و ساز کرده اند تا به امروز ۱۰ دستگاه از جمله قوه قضاییه، محیط زیست، وزارت نیرو، کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و چند دستگاه حاکمیتی دیگر نسبت به آزاد سازی حریم رودخانه اقدام کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری البرز بیان کرد: امروز هم ساختمان‌های متعلق به ۵ دستگاه حاکمیتی از جمله آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، تامین اجتماعی، بخشداری آستارا و یک نهاد نظامی در حریم رودخانه کرج تخریب می‌شود.
مقام قضایی ایران از رفع تصرف حریم دریا در استان بوشهر خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 31.01.2022
مقام قضایی ایران از رفع تصرف حریم دریا در استان بوشهر خبر داد
فاضلی هریکندی گفت: در مجموع تا امروز ۱۵ دستگاه یعنی حدود ۸۰ درصد از دستگاه‌هایی که در طول مسیر ۶۴ کیلومتری از پل حامی تا تونل کندوان اقدام به ساخت و ساز کرده اند، آزادسازی شده است.
وی با بیان اینکه ساختمان‌های ۴ دستگاه حاکمیتی در حریم رودخانه کرج هنوز تخریب نشده است، گفت: از این ۴ دستگاه، ۲ دستگاه نظامی هستند که به آن‌ها اخطاریه داده شده است و اعلام کرده اند که نسبت به تخریب اقدام خواهند کرد.
رئیس کل دادگستری البرز افزود: تخریب ساختمان‌های ۲ دستگاه دیگر نیز نیازمند انجام کارهای اداری است. یکی از این ساختمان متعلق به هلال احمر است که وقف شده است و ساختمان دیگر هتل پارسیان گچساران که موضوع میراث فرهنگی در خصوص آن مطرح است و نیازمند بررسی است.
فاضلی هریکندی بیان کرد: امروز علاوه بر تخریب ساختمان‌های ۵ دستگاه حاکمیتی، چند ساختمان متعلق به افراد حقیقی به صورت داوطلبانه تخریب می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала