نکاتی که والدین کودکان خردسال باید بدانند

© Depositphotos.com / Petrograd99نکاتی که والدین کودکان خردسال باید بدانند
نکاتی که والدین کودکان خردسال باید بدانند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.02.2022
Telegram
پزشکان کودکان، به دلیل حرفه خود جزو صبورترین پزشکان هستند. آن‌ها نه تنها به طور معمول باید با کودکان بیمار و ناراضی سر و کار داشته باشند، بلکه باید والدین را نیز مدیریت کنند. با این حال، چیز‌های زیادی وجود دارد که متخصصان اطفال آرزو می‌کنند بتوانند به شما بگویند. برای شروع، آن‌ها نیز مانند مردم هستند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، دکتر فلورنسیا سگورا، پزشک متخصص اطفال، پزشک متخصص اطفال در ویرجینیا، می‌گوید: "ما ممکن است متخصص اطفال باشیم، اما انسان نیز هستیم. بچه‌های ما نیز مریض می‌شوند و مثل بچه‌های دیگر، تب می‌کنند؛ بنابراین ما درگیر مبارزه والدین هستیم!" و این‌ها نکاتی است که دکتر سگورا مورد اشاره قرار می‌دهد:
گاهی اوقات ما بلافاصله پاسخ را نداریم
به خاطر داشته باشید که همیشه نمی‌توان همه چیز را از طریق تلفن حل کرد. گاهی اوقات نیاز به عکس برداری و آزمایش نیز وجود دارد و باید معاینه بالینی انجام شود، همانطور باید تا رسیدن جواب آزمایش‌ها صبوری کرد.
بدانید که ما شما را باور داریم!
همیشه به شهود خود اعتماد کنید، شهود مادرانه شما ابرقدرت شماست. توصیه من به شما این است که به محض این که احساس کردید حال فرزندتان رو به وخامت گذاشته است، فورا به پزشک مراجعه کنید.
ضرر بازی های رایانه ای خشن برای کودکان از دیدگاه دانشمندان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.02.2022
ضرر بازی های رایانه ای خشن برای کودکان از دیدگاه دانشمندان
لطفا خودتان تشخیص ندهید
دکتر گوگل یک ابزار عالی برای والدین حساس است، اما جایگزینی برای ارزیابی حرفه‌ای نیست. همچنین، برای مادران تازه کار و بی تجربه مهم است که سعی کنند همیشه به حرف والدین خود گوش ندهند. اما متاسفانه، نیمی از کار‌هایی که در گوگل به آن اشاره شده، اشتباه است.
سوالات خود را بنویسید
همیشه با سؤال‌های مناسب در مطب پزشکان حاضر باشید، این بسیار مهم است که دقیقا بدانید چه سوالی از پزشک دارید و نقاط سوال شما چیست.
وقتی بچه شما مریض می‌شود همیشه مورد اورژانسی نیست
تب کردن فرزندتان، همیشه خطرناک نیست، بلکه تب، نشانه بخشی از سیستم ایمنی بدن شما است که با عفونت مبارزه می‌کند. گاهی اوقات مریض شدن بخشی عادی از زندگی است. در واقع به ما کمک می‌کند تا مصونیت ایجاد کنیم. تب لزوما ترسناک نیست، گاهی اوقات نشانه خوبی از یک بیماری است.
لطفاً فرزندان خود را واکسینه کنید‌
ای کاش والدین بیشتری اهمیت به روز نگه داشتن فرزندان خود را در مورد واکسن‌های توصیه شده درک می‌کردند. اگرچه اکثر والدین به ایمنی و اثربخشی واکسن‌ها اعتقاد دارند، اما برخی اطلاعات نادرست باعث ترس در بین برخی از والدین شده است.
نوزاد خود را به مرکز خرید نبرید
لطفاً در دو ماه اول زندگی، قبل از اولین مجموعه واکسیناسیون، از بردن نوزاد خود به مکان‌های عمومی شلوغ خودداری کنید. به خصوص در حال حاضر در طول همه گیری کرونا. نوزاد خود را در خانه نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان همیشه قبل از دست زدن به نوزاد شما دست‌های خود را می‌شویند. به یاد داشته باشید، شما والدین هستید، شما قوانین را تعیین می‌کنید، مهم نیست دیگران چه می‌گویند یا چه فکر می‌کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала