مسکو آماده گفت‌و‌گوی آزاد در خصوص تضمین‌های امنیتی است

© Sputnik / Alexey Maishev /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه در رتبه بندی ثبات اقتصادی به بالاترین مکان در طول تاریخ خود رسید
روسیه در رتبه بندی ثبات اقتصادی به بالاترین مکان در طول تاریخ خود رسید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.02.2022
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو آماده گفت‌و‌گوی آزاد در خصوص تضمین‌های امنیتی است.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو آماده گفت‌و‌گوی آزاد در مورد تضمین‌های امنیتی است و خواهان اینست که نگرانی‌های همه طرف‌ها به طور متقابل در نظر گرفته شود.
زاخارووا در یک نشست خبری تصریح کرد: ما بار دیگر بر تمایل خود برای گفت‌و‌گوی اساسی، باز و با احترام متقابل در مورد مسائل تضمین‌های امنیتی و توجه به نگرانی‌های طرفین تاکید کردیم.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.02.2022
گزارش لاوروف به پوتین: پاسخ روسیه به تضمین امنیتی آمریکا ۱۰ صفحه است
یادآور می شود پیشتر کرملین پیشتر به طعنه در مورد گزارش های تعدادی از رسانه های غربی در مورد "تهاجم" روسیه به اوکراین در بامداد امروز اظهار نظر کرده بود، دمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه پیشنهاد کرد که اوکراینی ها برای آمادگی ساعت های زنگ دار خود را کوک کنند.
روابط روسیه و غرب در ماه های اخیر بیش از پیش متشنج شده است. کشورهای غربی مسکو را به تدارک "تهاجم" به اوکراین متهم می کنند و در این رابطه حضور خود را در شرق اروپا تقویت کرده و تهدید به تشدید تحریم ها می کنند. روسیه همه این ادعاها را رد می کند و یادآور می شود که کی یف به توافقات مینسک پایبند نیست: نیروهای مسلح اوکراین نیمی از پرسنل خود را در نزدیکی خط تماس با منطقه دنباس متمرکز کرده و از سلاح های ممنوعه به نیرویهای مردمی در این منطقه شلیک می کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала