خبر جعلی بهای دلار در ایران را کاهش داد

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova /  مراجعه به بانک تصاویر پیش بینی ورشکستگی قریب الوقوع دلار
پیش بینی ورشکستگی قریب الوقوع  دلار  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.02.2022
Telegram
روز گذشته برخی کانال های تلگرامی به نقل از سایت المیادین مدعی شده بودند که برای 98 درصد از اختلافات در مذاکرات وین راه حل یافت شده است.
به نقل از اکو ایران، دیروز بازار رسمی ارز تعطیل بود، ولی در معاملات پشت خطی، بازیگران ارزی توانستند اسکناس آمریکایی را یک کانال پایین تر ببرند. روز سه شنبه دلار از محدوده 27 هزار و 200 تومانی به سرعت فاصله گرفت و در انتهای روز در محدوده 26 هزار و 900 تومان قرار گرفت.
به گفته فعالان حوزه ارز ایران، کاهش قیمت دلار تحت تاثیر شایعه ای صورت گرفته بود که احتمال رسیدن به توافق هسته ای را بسیار بالا جلوه داد. این شایعه چنان در بازار پشت خطی برجسته شد که افراد زیادی تصمیم گرفتند در موقعیت فروش قرار بگیرند.
درحالی که عده زیادی روی خبر یاد شده مانور می دادند،‌ گروه دیگری از فعالان باور داشتند که خالی فروشان با ایجاد جو هیجانی در بازار قصد دارند که به سود مناسبی از تسویه های ظهر روز جاری برسند. اگر چنین سناریویی درست باشد، اسکناس آمریکایی به احتمال زیاد تا ساعت 2 روز جاری افزایش خاصی را تجربه نخواهد کرد و پس از تسویه معاملات فردایی در حوالی ساعت 2 تا 3 ظهر در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت.
اگر خبر المیادین تاثیر بزرگی در بازار نگذاشته باشد، افت قیمت از همان ابتدای روز چهارشنبه متوقف خواهد شد و دلار با برگشت به کانال 27 هزار تومانی، حرکت نوسانی آرام خود را از سر خواهد گرفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала