مواضع ایران و انگلیس در مذاکرات برجام

© Photo / Iranian Foreign Ministerوزیر امور خارجه ایران و بریتانیا
وزیر امور خارجه ایران و بریتانیا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.02.2022
Telegram
لیز تراس ضمن مرور آخرین وضع مناسبات دوجانبه و گفت وگوها در وین، نقطه نظرات لندن در این خصوص را تشریح‌ کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و وزیر امور خارجه انگلیس در خصوص آخرین وضع گفت وگوها در وین، موضوعات دوجانبه و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک از جمله اوضاع افغانستان و یمن تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کردند.
حسین امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به سفر معاون رییس جمهوری ایران برای شرکت در اجلاس آب و هوایی گلاسکو و وبینار مشترک گروه های دوستی پارلمانی دو کشور و درخواست سفر هیات انگلیس به تهران، روند مناسبات دو کشور را مثبت ارزیابی کرد.
 شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.02.2022
گفتگوی نخست وزیر انگلیس و ولیعهد عربستان درباره ایران
وی با اشاره به نزدیک شدن در مرحله حساس و مهم مذاکرات وین، لزوم جدیت و مسؤولیت پذیری طرف های مذاکره کننده با ایران را مورد تاکید قرار داد و رسیدن به این مرحله از گفت وگوها را بیش از هر چیز، ناشی از رویکرد منطقی و نیز ابتکار عمل طرف ایرانی دانست.
وزیر امور خارجه ایران بر لزوم توافق دسته جمعی میان همه طرف های مذاکره کننده بر سر متن واحد و ضرورت لحاظ شدن مطالبات مشروع جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
وزیر امور خارجه انگلیس روابط رو به رشد میان انگلیس و جمهوری اسلامی ایران را تامین کننده منافع دو کشور دانست. وی ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک این کشور بتواند بدهی های معوق خود به ایران را پرداخت نماید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала