نخستین ماموریت فضایی هند در سال ۲۰۲۲

© Photo / ISROنخستین ماموریت فضایی هند در سال ۲۰۲۲
نخستین ماموریت فضایی هند در سال ۲۰۲۲
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2022
Telegram
سازمان تحقیقات فضایی هند روز دوشنبه اطلاع داد که ماموریتEOS-۰۴ با دو ماهواره دیگر به مدار زمین ارسال شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندین اکسپرس، موشک "وسیله پرتابی ماهواره قطبی" در ساعت ۰۵:۵۹ به وقت محلی از اولین سکوی پرتاب مرکز فضایی "ساتیش داوان" در پایان یک پنجره پرتابی ۲۵ ساعته پرتاب شد.
سازمان تحقیقات فضایی هند طی این ماموریت، با موفقیت ماهواره رصد زمین "EOS-۴" و دو ماهواره فناوری و علمی به نام "INSPIREsat-۱" و "INST-۲TD"را به فضا پرتاب کرد و پس از یک پرواز ۱۷ دقیقه و ۳۴ ثانیه‌ای، این سه ماهواره را با موفقیت به مدار قطبی خورشیدآهنگ در ارتفاع ۵۲۹ کیلومتری قرار داد.
سازمان فضایی هند اطلاع داد: مداری که این ماهواره‌ها در آن قرار گرفته‌اند، بسیار نزدیک به مدارهای برنامه‌ریزی شده برای آنها است.
ماموریت استارلینک از اسپیس ایکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2022
طوفان خورشیدی 40 ماهواره از 49 ماهواره ایلان ماسک را از بین برد
پس از جدا شدن از موشک، دو آرایه خورشیدی ماهواره "EOS-۰۴" به طور خودکار مستقر شدند و شبکه ردیابی و فرماندهی تله متری سازمان فضایی هند در "بنگلور" کنترل عملیات را به عهده گرفت. اکنون این ماهواره تا موقعیت نهایی خود هدایت خواهد شد و تا چند روز دیگر شروع به ارسال داده خواهد کرد.
این اولین ماموریت هند در سال جاری میلادی و در واقع اولین ماموریت از زمان شکست ماموریت "GSLV F۱۰" در ماه اوت ۲۰۲۱ بود.
این ماموریت نیز دو بار به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده بود. این ماموریت که در ابتدا برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود، اول به سه ماهه چهارم آن سال و در نهایت به اوایل سال ۲۰۲۲ کشیده شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала