امیر عبداللهیان: از خطوط قرمز خود در مذاکرات وین عقب نشینی نخواهیم کرد

© Sputnik / Ruslan Krivobok /  مراجعه به بانک تصاویر امیر عبداللهیان: از خطوط قرمز خود در مذاکرات وین عقب نشینی نخواهیم کرد
امیر عبداللهیان: از خطوط قرمز خود در مذاکرات وین عقب نشینی نخواهیم کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2022
Telegram
وزیر امور خارجه ایران تلفنی با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوها در وین بحث و تبادل نظر کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در این گفت و گوی تلفنی بورل ضمن تقدیر از تلاش هیات ایران و سایر هیات ها در مذاکرات وین، با اشاره به تلاش های زیاد همه طرف ها در جریان این مذاکرات، خاطر نشان کرد که مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده و لازم است همه طرف ها با انعطاف و در نظرداشت مقدورات و محدودیت های یکدیگر به پیشرفت مذاکرات کمک کنند.
امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش های آقایان جوزف بورل (مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام) و انریکه مورا (مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین) اظهار کرد : برخی شتاب زدگی ها، بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی برای حصول به توافقی خوب و قابل اتکاء در وین از سوی طرف غربی باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده است.
وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که ما به هیچ وجه از خطوط قرمز خود که مبتنی بر منطق و واقع بینی است عقب نشینی نخواهیم کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала