فراریان مالیاتی در ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / کارت بانکی
کارت بانکی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.02.2022
Telegram
کارشناس: اشخاصی در کشور بیش از 2200 کارتخوان دارند، ولی تاکنون مراجعه‌ای به ادارات مالیاتی نداشته اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ایران از تعیین تکلیف ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار کارتخوان تا امروز خبر داد.
وی در ادامه افزود: "این سازمان بزودی به پرونده مالی کسانیکه شائبه فرار مالیاتی دارند ورود خواهد کرد. بر اساس اطلاعات اخذ شده از بانک مرکزی، از مجموع 13 میلیون کارتخوان موجود در کشور، مالکان 2 میلیون و 400 هزار کارتخوان درخواست اتصال کارتخوان به پرونده مالیاتی و 2 میلیون و 300 هزار کارتخوان درخواست غیرفعال سازی کرده اند.
صنعت طلا و جواهر ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.01.2022
قانون جدید مالیات بر ارزش‌افزوده طلا در ایران
اشخاصی در کشور بیش از 2200 کارتخوان دارند، ولی تاکنون مراجعه‌ای به ادارات مالیاتی نداشته اند. کسانیکه مراجعه نکرده اند شائبه فرار مالیاتی دارند و به این افراد توصیه می‌کنیم برای روشن شدن پرونده، هرچه سریعتر به ادارات مالیاتی مراجعه کنند.
پس از این، ساماندهی حساب‌های بانکی تجاری و غیر بانکی در دستور کار سازمان قرار دارد و بنابراین کار‌هایی نظیر کارت به کارت یا استفاده از ساتنا و پایا موجب نمی‌شود که عده‌ای فرار مالیاتی داشته باشند.
برای تسلیم اظهارنامه یا اتصال کارتخوان به پرونده مالیاتی، باید ابتدا ثبت نام انجام شود و موجودی تا سقف 36 میلیون تومان اگر در زمان مقرر اظهارنامه آن تسلیم شود از مالیات معاف است. کسانیکه پرونده مالیاتی داشته یا تشکیل پرونده داده و اظهارنامه خود را در موعد مقرر اظهار کنند، از مشوق‌های مالیاتی بهره مند می‌شوند و در واقع این سامانه مانع اخذ مالیات مضاعف می‌شود".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала