آیا اتباع ایران در اوکراین باید برای "شرایط اضطراری" آماده باشند؟

© Sputnik / Evgenya NovozheninaМонумент Независимости Украины на площади Независимости в Киеве
Монумент Независимости Украины на площади Независимости в Киеве - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.02.2022
Telegram
اطلاعیه: سفارت جمهوری اسلامی در کی‌یف سلامتی و امنیت اتباع ایرانی را حائز اهمیت دانسته و این موضوع را در اولویت وظایف خود قرار داده است.
به گزارش اسپوتنیک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد "پیرو پرسش‌های برخی شهروندان در خصوص احتمال تنش و درگیری در مرزهای شرقی این کشور برای شرایط اضطراری احتمالی آمادگی داشته باشند".
بر اساس این اطلاعیه که روز شنبه در صفحه توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف منتشر شد، آمده است: "از هموطنان دعوت می نماید ضمن حفظ آرامش با ایجاد آمادگی برای شرایط اضطراری احتمالی ارتباط خود را با سفارت به منظور آگاهی از توصیه های ضروری حفظ نمایند.
سفارت جمهوری اسلامی سلامتی و امنیت اتباع ایرانی را حائز اهمیت دانسته و این موضوع را در اولویت وظایف خود قرار داده است".
اخیراً در کشورهای غربی و همچنین در کی یف، اظهاراتی در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین منتشر شده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، چنین اطلاعاتی را تشدید تنش بی اساس و پوچ خواند. وی تاکید کرد که روسیه هیچ تهدیدی برای کسی ندارد. در عین حال، پسکوف احتمال تحریکات برای توجیه چنین اظهاراتی را رد نکرد و هشدار داد که تلاش برای حل بحران در جنوب شرق اوکراین با زور، جدی ترین عواقب را در پی خواهد داشت.
گفتنی است، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه نیز در تماس تلفنی با بلینکن همتای آمریکایی خود تاکید کرد که کارزار تبلیغاتی "تجاوز روسیه" به اوکراین اهداف تحریک آمیز را دنبال می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала