کاهش قیمت سکه و طلا در ایران

© Fotolia / Alexlukinخرید ۳۲ هزار سکه و ‌۶ هزار خودرو ‌توسط یک زن در ایران
خرید ۳۲ هزار سکه و ‌۶ هزار خودرو ‌توسط یک زن در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2022
Telegram
روند قیمت‌ سکه و طلا در ایران تحت تاثیر نوسانات کاهشی نرخ ارز، اخبار سیاسی-اقتصادی و کاهش تقاضا نزولی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت علیرغم اینکه در بازارهای جهانی حدود ۲۴ دلار افزایش قیمت اونس جهانی را شاهد بودیم اما در بازارهای داخلی، باتوجه به نوسانات کاهشی نرخ ارز و خبرهای سیاسی‌- اقتصادی از سمت و سوی مذاکرات برجام، تقاضا همچنان روند کاهشی داشت و قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز با کاهش همراه بود. همچنین مردم بیشتر تمایل به فروش دارند تا به خرید سکه و مصنوعات طلا.
بذرافشان خاطر نشان شد: البته این کاهش تقاضا مختص این هفته نبوده و حدوداً یک ماهی است که تقاضا در بازار سکه و طلا کاهش پیدا کرده است. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، طی یک ماه اخیر قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده و نوسانات حداقلی شده‌اند؛ لذا مردم می‌توانند با اطمینان بیشتر به معاملات خود بپردازند.
دلار و تومان - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.01.2022
با حذف ارز ترجیحی موافقت نشد
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: هر قطعه نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب در این هفته کاهش ۶۰ هزار تومانی (نیم سکه) و ۵۰ هزار تومانی (ربع سکه) را تجربه کرده‌اند. بدین ترتیب در پایان هفته هر قطعه نیم سکه در آخرین معاملات به شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده‌اند. سکه گرمی نیز در این هفته ۲۰ هزار تومان ارزان‌تر شده و با ارزش دو میلیون و ۲۷۰ هزار تومان معامله شده است.
وی افزود: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار نیز طی یک هفته اخیر ۱۸ هزار تومان افت قیمت داشته و به پنج میلیون و ۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش حدود ۴۰۰۰ هزار تومانی، یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان در پایان هفته قیمت دارد. اونس جهانی نیز در حال حاضر معادل ۱۸۲۹ دلار ثبت شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала