جلیلی: یک میلیون و ۲۰۰هزار بشکه نفت می‌فروشیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران
 سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2022
Telegram
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت: ایران اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشد و پول آن را هم می‌گیرد و کارمزد این فروش هم بسیار پایین‌تر از قبل از تحریم‌هاست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، شامگاه ۲۱ بهمن‌ در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه حدود ۳ سال پیش آمریکا اعمال فشار حداکثری بر ملت ایران را اعلام کرد و به گفته خودشان، در فشار حداکثری چیزی کم نگذاشتند، گفت: دشمنی که می‌گفت فشار حداکثری را اعمال می‌کند، به صراحت در بهمن ماه امسال می‌گوید این سیاست، شکستی فاحش خورد.
وی افزود: خود دشمنان می‌گویند نه تنها نتوانستیم ایران را به عقب برانیم، بلکه این کشور جلو افتاد. این اتفاق، برگ زرین بزرگی به پیروزی‌های ملت ایران اضافه کرد.
عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دموکرات‌های آمریکا می‌گفتند تحریم‌های فلج کننده را برای ایران دنبال می‌کنیم و ترامپ هم فشار حداکثری را مطرح کرد، افزود: بایدن به عنوان رقیب ترامپ هم یک تحریم از تحریم‌های ترامپ را کم نکرده و حتی بر آن افزوده است.
جلیلی افزود: تحریم‌های آمریکا از جنس ثانویه است و هر کشور که با ایران قصد مراوده اقتصادی داشت، نیز تحریم می‌شد.
به گفته عضو شورای عالی امنیت ملی، ایران اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشد و پول آن را هم می‌گیرد و کارمزد این فروش هم بسیار پایین‌تر از قبل تحریم‌هاست.
 نظر تحلیلگر مشهور روس درباره چگونگی تاثیر تصمیم اوپک پلاس بر بازار نفت  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.02.2022
کاهش قیمت نفت تحت تاثیر مذاکرات برجام
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم نقش خودشان را به بهترین وجه انجام دادند و امروز وظیفه دستگاه هاست تا به بهترین شکل خدمت کنند، تصریح کرد: اعتراف دشمن به شکست، یک فرصت تاریخی است برای پیشرفت.
جلیلی، جهش را برای کشور یک ضرورت دانست نه یک انتخاب و افزود: امروز باید با هوشیاری از فرصت‌های به وجود آمده استفاده کنیم.
وی افزود: بسیار امیدوارم که در سال‌های پیش رو با توجه به همبستگی ملت ایران موفقیت‌های بزرگ رقم بخورد.
وی با بیان اینکه ملت ما علاوه بر مقاومت باید در پیشرفت و توسعه کشور هم فعال باشد، تصریح کرد: مردم اگر می‌بینند در جایی کاری ناقص است باید کمک کنند تا تکمیل شود.
جلیلی افزود: هر یک از مردم باید به اندازه وسعشان در سرنوشت کشور مشارکت داشته باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала