اعزام ناوشکن های آمریکایی به اروپا در پی اوضاع اوکراین

© Photo / HMS Kent / LPhot Dan Rosenbaumایالات متحده قصد دارد در همه ناوشکن های خود موشک های هایپرسونیک مستقر کند
ایالات متحده قصد دارد در همه ناوشکن های خود موشک های هایپرسونیک مستقر کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2022
Telegram
آمریکا ناوشکن های بیشتری را در بحبوحه اوضاع اوکراین به اروپا اعزام می کند.
به گزارش اسپوتنیک، اینترفکس به نقل از آرلو آبراهامسون، نماینده نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در پی اوضاع پیرامون اوکراین، نیروی دریایی آمریکا چهار ناوشکن موشکی را برای تقویت گروه‌های دریایی خود به آب‌های سرزمینی اروپا فرستاد.
آبراهامسون گفت: در طول حضور خود در آنجا، آنها در تعدادی از عملیات های دریایی برای حمایت از ناوگان عملیاتی ششم ایالات متحده و متحدان ما در ناتو شرکت خواهند کرد. وی افزود: ناوشکن های دونالد کوک، میچر، سالیوانز و گونزالس در ماه ژانویه پایگاه های خود را در سواحل شرقی ایالات متحده ترک کردند.
ناتو تقویت حضور خود در اطراف اوکراین را تایید کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2022
ناتو تقویت حضور خود در اطراف اوکراین را تایید کرد
ناوشکن ها با توجه به تسلیحات خود قادر به مقاومت در برابر نیروهای هوایی و دریایی و همچنین فرود دشمن هستند. بر روی هر یک از کشتی ها می توان تا 56 موشک کروز تاماهاوک با برد 1.6 هزار کیلومتر قرار داد. علاوه بر این، آنها به سیستم دفاع موشکی Aegis مجهز هستند.
در 29 دسامبر 2021، ارتش ایالات متحده دستور داد ناو هواپیمابر هسته‌ای USS Harry S. Truman را به دلیل وضعیت پیرامون اوکراین دریای مدیترانه را ترک نکند. ناو هواپیمابر کلاس Nimitz قرار بود با این گروه از خاورمیانه برود، اما مسیر آن تغییر کرد تا "حضور دائمی در اروپا" تضمین شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала