چگونگی روند مذاکرات هسته‌ای وین

© Sputnik / Ruslan Krivobok /  مراجعه به بانک تصاویر عبداللهیان: عربستان با قطع رابطه با ایران نمی تواند بر خطایش سرپوش بگذارد
عبداللهیان: عربستان با قطع رابطه با ایران نمی تواند بر خطایش سرپوش بگذارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.02.2022
Telegram
عبداللهیان: غرب باید فاصله معنادار خود را با سیاست‌های شکست خورده دولت قبلی آمریکا نشان دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در رایزنی و تبادل نظر تلفنی با وانگ ای عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین تاکید کرد که غرب باید در حوزه لغو تحریم‌ها تصمیم جدی و موثر اتخاذ کند و فاصله معنادار خود را با سیاست‌های شکست خورده دولت قبلی آمریکا نشان دهد.
امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و وانگ ای عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی روز 8 فوریه، درخصوص مناسبات دو جانبه، روند مذاکرات هسته‌ای وین و تحولات بین المللی تبادل نظر کردند.
وانگ ای با اشاره به نامه دکتر رئیسی به شی جین پینگ در خصوص روابط پکن و تهران، اعلام آمادگی کرد روابط دو جانبه در همه زمینه‌ها گسترش و تعمیق یافته و همکاری و هماهنگی دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی بیش از پیش تقویت شود.
حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2022
سیاستمدار معروف ایرانی: شرق مارکسیست دیگر وجود خارجی ندارد؛ نه روسیه مارکسیست است و نه چین مائوئیست
امیرعبداللهیان ضمن تشکر و قدردانی از موضع حمایتی دولت چین در مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها، ضمن تبیین سیاست های ایران، بر ضرورت واقع بینی طرف‌های غربی تاکید کرد.
وزیر امور خارجه چین با توجه به این که خروج یکجانبه آمریکا موجب خسارات و تعدی به حقوق مشروع ایران شده است، تاکید کرد: همکاری و رایزنی ها در جریان مذاکرات وین و ارائه مطالبات منطقی و پیشنهادات اصلاحی طرف ایرانی مورد حمایت چین قرار دارد.
وانگ ای با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز دومین اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران، از برگزاری سومین نشست در پکن به طور حضوری در اواخر ماه آینده میلادی خبر داد و از وزیر امور خارجه ایران برای حضور در این اجلاس دعوت کرد.
طرفین در این تبادل نظر تلفنی بر تداوم رایزنی و همفکری مستمر در خصوص مسائل مورد اهتمام مشترک تاکید کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала