چطور می‌توان مانع از مرگ بر اثر گرمازدگی شد؟

© Fotobank.ru/Getty Images / David McNewرکورد گرما در جنوب ایران – 74 درجه سلیسیوس
رکورد گرما در جنوب ایران – 74 درجه سلیسیوس - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.02.2022
Telegram
یک سیستم جدید قابل نصب بر روی ساعت‌های هوشمند می‌تواند جلوی مرگ بر اثر گرمازدگی را بگیرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "نیواطلس"، ک سیستم جدید قابل نصب بر روی ساعت‌های هوشمند می‌تواند جلوی مرگ بر اثر گرمازدگی را بگیرد.
گروهی از محققان دانشگاه ام آی تی سیستمی را به طور آزمایشی طراحی کرده‌اند که همراه با یک اپلیکیشن عرضه می‌شود.
این سیستم متشکل از یک ساعت هوشمند تجاری و یک برنامه سفارشی است که از طریق بلوتوث به ابزار نظارت بر ضربان قلب متصل می‌شود. با تجزیه و تحلیل مداوم داده‌های ضربان قلب، الگوریتمی که قبلاً به ساعت هوشمند اضافه شده، قادر است دمای فعلی بدن کاربر را تخمین بزند.
ربات ساخت روسیه با موفقیت دوره آزمایشی را در پلیس ابوظبی طی کرد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
ازدواج مرد استرالیایی با یک ربات هوشمند + عکس
تا زمانی که دما در حد مناسب باشد، ساعت یک علامت شست به سمت بالا را در پس زمینه سبز نشان می‌دهد که به معنای شرایط مطلوب است. اگر دمای بدن کمی بیش از حد گرم شود، نمایشگر علامت خطر را در پس‌زمینه زرد نمایش می‌دهد. اگر درجه حرارت خیلی بالا باشد، یک علامت توقف در پس‌زمینه قرمز نمایش داده می‌شود و یک زنگ هشدار صوتی نیز به صدا درمی‌آید.
قرار است این ابزار در آینده ارتقا یابد تا فیزیولوژی و شرایط بدنی منحصر به فرد هر کاربری را نیز در نظر بگیرد. این طرح با حمایت مالی ارتش آمریکا تکمیل شده و انتظار می‌رود در آینده نزدیک برای تجاری سازی آن اقدام شود
مرگ در اثر گرما پدیده‌ای است که تا به حال گریبانگیر افراد زیادی شده است، اما سیستم جدید قابل نصب بر روی ساعت‌های هوشمند شاید بتواند جلوی وقوع این نوع مرگ ها را بگیرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала