برخی شرکت‌های بورس برای سرمایه‌گذاری‌‌‌ ارزی و ریالی در ایران تعهد دادند

CC0 / Pixabay / برخی شرکت‌های بورس برای سرمایه‌گذاری‌‌‌ ارزی و ریالی در ایران تعهد دادند
برخی شرکت‌های بورس برای سرمایه‌گذاری‌‌‌ ارزی و ریالی در ایران تعهد دادند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.02.2022
Telegram
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران از تعهد بزرگ‌ترین شرکت های بورسی صنعتی و معدنی کشور برای سرمایه‌گذاری‌های ارزی و ریالی ویژه در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سید احسان خاندوزی مهم‌ترین سند اقتصادی دولت و تعیین کننده مسیر میان مدت آن را "نقشه راه غیر تورمی" عنوان کرد و افزود: این نقشه راه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران و با همکاری سایر دستگاه‌های اقتصادی، سازمان برنامه ‌‌بودجه و بانک مرکزی تدوین شد و به تأیید ستاد اقتصادی دولت هم رسید.
وزیر اقتصاد مسئله دوم را تدابیر ناظر بر افزایش رشد اقتصاد و رونق اتفاقی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در طول چهار ماهه شروع به کار دولت، طبقه اول مسائل، یعنی کشیدن ترمز تورمی در حدود بسیار خوبی مؤثر واقع شده و سیاست های پولی و مالی و ارزی کمک کردند به اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه هر ماه، از شهریور تا پایان دی، کمتر از ماه قبل باشد و بتوانیم به شرایطی نزدیک شویم که ثبات اقتصاد کلان رخ می دهد و این دستاورد بسیار بزرگی است.
کارت واکسن دیجیتال  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.02.2022
آیا دولت ایران از اقتصاد پلتفرمی حمایت می‌کند؟
وی که در ‌آئین "آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی کشور" سخن می‌گفت، ادامه داد: راجع به طبقه دوم مسائل که به تدابیر مربوط به رشد و رونق اقتصادی بر می گردد، در سه ماه گذشته پیگیری های لازم از طرف وزارتخانه های اقتصاد، صمت، نفت و سایر دستگاه ها انجام شده و یکی از نتایج این سیاست‌ها "روش تأمین مالی زنجیره ای" است که در هفته های گذشته رونمایی شد.
وی با بیان اینکه‌همواره یکی از بدترین نمرات شاخص سهولت کسب و کار ، شاخص "شروع" به کسب و کار و مسئله کسب مجوز ها بوده است، گفت: با پیگیری های وزارت امور اقتصادی و دارایی امیدواریم به زودی شاهد بهبود جدی این شاخص باشیم.
خاندوزی محور سوم نقشه راه وزارت اقتصاد را مسئله "پیشران های رشد اقتصادی" ذکر کرد و گفت: نشست امروز (یکشنبه ۱۷ بهمن) با حضور آقای رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، صمت و نفت، گام سومی در مسیر نقشه راه غیر‌ تورمی بود ، به این معنا که بزرگ‌ترین شرکت های بورسی و صنایع و شرکت های صنعتی و معدنی کشور، سرمایه گذاری‌های ارزی و ریالی ویژه ای را برای سال ۱۴۰۱ تعهد کردند تا هم زنجیره تولیدات صنعتی و معدنی خودشان و هم پروژه های تأمین کننده اهداف و زیرساخت های ملی را تقویت کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала