امیرعبداللهیان: آمریکا حسن نیتش را در عمل نشان دهد

© Photo / IRNAحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2022
Telegram
وزیر امور خارجه ایران گفت: آمریکایی ها باید حسن نیت خود را در عمل و به صورت عینی نشان دهند.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران در خصوص لغو برخی از محدودیت‌های تحریمی هسته‌ای که شب گذشته از طرف آمریکا اعلام شد، گفت: ما به طرف‌های آمریکایی از طریق واسطه‌هایی که این روزها پیام‌هایی را منتقل می‌کنند، به صراحت گفتیم باید در عمل حسن‌نیت خودشان را نشان دهند.
وی ادامه داد: از نظر ما حسن نیت در عمل این است که روی زمین اتفاق ملموسی رخ دهد. لغو بخشی از تحریم‌ها به معنای عینی و واقعی خودش می‌تواند ترجمان حسن نیتی باشد که آمریکایی‌ها از آن صحبت می‌کنند. آنچه روی کاغذ رخ می‌دهد خوب است، اما کافی نیست.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: یکی از موضوعات اساسی ما در مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها، گرفتن تضمین‌های لازم از طرف‌های به ویژه غربی در این مذاکرات است.
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2022
آمریکا از بازگرداندن معافیت از برخی تحریم‌های هسته‌ای ایران خبر داد
وی ادامه داد: لذا آنچه را که در خصوص تضمین، هیئت جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کند، ما تضمین را در همه سطوح سیاسی، حقوقی و اقتصادی مطالبه کردیم و در بخش‌هایی از آن توافقاتی حاصل شده است اما هنوز هیئت مذاکره کننده ایران با جدیت اخذ تضمین ملموس از طرف‌های غربی را برای پایبندی به تعهداتی که بر مبنای توافق وین حاصل می‌شود را دنبال خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала