آغاز دادگاه جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تندر + عکس

© Fotolia / ThodonalСудебный молоток и книги
Судебный молоток и книги - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.02.2022
Telegram
فردا اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر برگزار می شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مهر"، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات جمشید شارمهد فردا 6 فوریه، در دادگاه انقلاب تهران برگزار می‌شود.
شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر است. این گروهک در سال ۱۳۷۸ توسط فردی به نام فتح الله منوچهری بانام مستعار فروند فولادوند آغاز به کار کرده است اما پس از ناپدید شدن منوچهری از سال ۱۳۸۵ جمشید شارمهد رهبری این گروه را عهده دار می‌شود که مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل قرار می‌گیرد.
شارمهد در سال ۱۳۶۱ از ایران خارج شده و به آلمان مهاجرت می‌کند و در حوزه برنامه نویسی و مباحث فنی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. او در سال ۸۲ از آلمان به بهانه راه اندازی شرکت تجاری به آمریکا سفر کرده و مدتی را در آنجا اقامت داشته است.
پس از گذشت یک دهه از فعالیت شارمهد در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ این فرد توسط سربازان گمنام جمهوری اسلامی دستگیر شده است.
اولین عملیات تروریستی گروهک تندر در ایران در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ در شیراز بود که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن بمبی در میان عزاداران حسینیه شهدای شیراز باعث به شهادت رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شد.
در اقدامی دیگر این گروهک تروریستی که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیتشان لو می‌رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در حرم حضرت امام صورت می‌گیرد که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محموله‌ی انفجاری به حرم حضرت امام نشده و بمب را مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن ۸ تن از هم‌وطنان مجروح شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала