وزیر کشور ایران: احتمال اجباری شدن تزریق دوز سوم واکسن وجود دارد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر کشور ایران: احتمال اجباری شدن تزریق دوز سوم واکسن وجود دارد
وزیر کشور ایران: احتمال اجباری شدن تزریق دوز سوم واکسن وجود دارد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
Telegram
احمد وحیدی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: برای کنترل سویه اومیکرون نیازمند تقویت رعایت پروتکل‌ های بهداشتی و تکمیل فرآیند تزریق واکسن در کشور هستیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور ایران، در سی و سومین نشست ستاد مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، بیان کرد: سویه اومیکرون مطابق برآوردهای کارشناسان بهداشتی از قدرت واگیری بسیار بالایی برخوردار است و متأسفانه طی روزهای اخیر شاهد ابتلای بالای بیماری در کشور هستیم.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات اعلام‌ شده مدارس و دانشگاه‌ های کشور بیشترین رعایت پروتکل‌ های بهداشتی را داشته‌ اند. لازم است همه دستگاه‌ ها و نهادهای خدمت‌ رسان در کشور اهتمام بالا به رعایت پروتکل‌ های بهداشتی داشته باشند.
وحیدی با تصریح به این امر که ماسک به‌ تنهایی حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد ایمنی ایجاد می‌کند، گفت: در مکان‌ های شلوغ و پر ازدحام استفاده از ماسک باید به صد در صد برسد تا دچار گسترش بیماری نشویم. مصوبات در ستاد ملی کرونا بعد از طی فرآیندهای مختلف کارشناسی و با حداکثر اجماع به تصویب می‌ رسد.
بیماران اومیکرون دارای علائم و نشانه های متفاوتی هستند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
بیماران اومیکرون دارای علائم و نشانه های متفاوتی هستند
وزیر کشور ایران گفت: مسئولین دولتی باید در مصاحبه‌ ها و گفتگوهای رسانه‌ ای متناسب با مصوبات ستاد کرونا رفتار نمایند و از بیان مطالب و دیدگاه‌ های شخصی اجتناب ورزند.
وحیدی تصریح کرد: قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در وزارت کشور به‌ صورت مرتب و شبانه‌ روزی بر اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نظارت دارد و به‌ محض مشاهده هرگونه تخلف و عدول از برنامه‌ های ستاد ملی کرونا، اخطار و برخوردهای قانونی صورت می‌ گیرد. مهمترین نگرانی در شرایط کنونی، گسترش شیوع سویه اومیکرون در کشور است و در این راستا آخرین آمارها در وزارت بهداشت گویای افزایش تعداد مبتلایان سرپایی و افزایش شهرهای قرمز است.
وی در ادامه گفت: در حال بررسی این موضوع با همکاری وزارت بهداشت و درمان هستیم که دوز سوم واکسن برای فعالیت مشاغل و اصناف و سایر حوزه‌ ها اجباری شود و البته این موضوع باید به تصویب ستاد ملی کرونا جهت لازم‌ الاجرا شدن برسد.
وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نحوه برگزاری مراسم ۲۲ بهمن هم گفت: در این خصوص برگزاری مراسم امسال به‌ صورت خودرویی برقرار است و البته برگزاری حضوری مراسم منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست و هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.
فرمانده ستاد عملیاتی مقابله با کرونا همچنین در خصوص برگزاری کنسرت‌ ها هم گفت: در این خصوص در ستاد ملی کرونا مصوب شده است که تجمعات با یک‌ چهارم ظرفیت مجاز به برگزاری هستند.
وحیدی همچنین در خصوص موضوع اختیارات به استانداران در تعطیلی مدارس هم گفت: اختیاراتی که به استانداران داده شده به این شکل است که اگر در مدرسه مورد ابتلایی مشاهده شد در گام نخست، فرد بیمار در مدرسه حاضر نمی‌ شود و اگر تعداد ابتلا افزایش یافت مدیران استانی حق تعطیلی همان کلاس و مدرسه را دارند و تعطیلی مدارس در سطح استانی به مصوبه ستاد ملی کرونا نیاز دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала